Płynna ochrona ekranu, czyli InvisibleShield Liquid Defense

Nawet najbardziej pancerna obudowa nie daje stuprocentowej pewności, że ekran zniesie wszystkie upadki i uderzenia. Stosowane w smartfonach szkła na wyświetlaczach wcześniej czy później ulegają też zarysowaniu, zwłaszcza w kontakcie z piaskiem. Jednym z ciekawych rozwiązań, które być może będzie w stanie zminimalizować ten ostatni czynnik, jest Liquid Defense wprowadzony do sprzedaży przez markę InvisibleShield.

Liquid Defense to specjalny płyn, który wypełnia mikroskopijne zagłębienia wyświetlacza i zwiększa jego bezpieczeństwo – jak przekonuje producent – nawet o 40 procent. Nowe rozwiązanie może chronić ekrany smartfonów, tabletów oraz inteligentnych zegarków.

Podczas oglądania wyświetlacza pod mikroskopem można zauważyć, że szklana powierzchnia ekranu jest pełna zagłębień i niedoskonałości, które sprawiają, że może być on bardziej podatny na zarysowania czy ścieranie.

Cząstki szkła w warstwie powłoki InvisibleShield Liquid Defence są zawieszone w rozpuszczalniku. Preparat aplikuje się na ekran urządzenia poprzez wycieranie lub natryskiwanie. W kolejnym kroku rozpuszczalnik odparowuje, a na powierzchni wyświetlacza pozostają cząstki szkła, które tworzą gładką, niewidzialną warstwę ochronną. Wewnętrzne testy przeprowadzone przez InvisibleShield wykazały, że ekran z powłoką Liquid Defence jest nawet o 40 procent mniej podatny na uszkodzenia.

Płyn InvisibleShield Liquid Defense jest dostępny na stronie producenta oraz w wybranych sieciach handlowych w cenie 24,99 euro, czyli około 110 złotych.


Facebooktwitterredditlinkedinmail