Panasonic zaprezentował nową wersję mini tabletu TOUGHBOOK FZ-N1

Panasonic zaprezentował najnowszą wersję pancernego tabletu FZ-N1 z systemem Android i zintegrowanym czytnikiem kodów kreskowych. Model o przekątnej ekranu 4,7 cali stanowi połączenie tabletu, smartfonu i terminala przenośnego do pracy w terenie. Najnowsza wersja urządzenia ma jeszcze mocniejszą konstrukcję, została ulepszona pod względem wydajności i możliwości komunikacyjnych.

TOUGHBOOK FZ-N1, wprowadzony po raz pierwszy do sprzedaży w 2016 roku, zdobył popularność wśród pracowników sektora pocztowego, logistycznego oraz dostawców żywności na terenie całej Europy. Urządzenie jest również stosowane przez służby ratunkowe, użyteczności publicznej oraz w przemyśle lotniczym przy skanowaniu biletów i odprawie pasażerów. Dzięki wyprofilowanemu czytnikowi kodów kreskowych użytkownicy nie muszą przekręcać urządzenia ani zginać ręki podczas skanowania. Ponadto mogą czytać z ekranu podczas skanowania, przyspieszając tym samym dostawę przesyłki czy też inwentaryzację.

Druga generacja TOUGHBOOKA FZ-N1 będzie dostępna w dwóch wersjach: z obsługą samego Wi-Fi (dla użytkowników pracujących w jednej lokalizacji, np. w magazynie), a także w wersji z Wi-Fi oraz obsługą transmisji danych i połączeń głosowych 4G dla pracowników, którzy stale się przemieszczają. Smukłe (16,3 mm) i lekkie (274 g) urządzenie może być z łatwością wykorzystywane do prowadzenia rozmów telefonicznych, posiada 3 mikrofony z ulepszoną technologią tłumienia hałasu oraz podwójne głośniki o łącznej mocy 100 dBA.

Wielodotykowy ekran HD o przekątnej 4,7 cala został zaprojektowany z myślą o pracy w pełnym słońcu, jak również w czasie deszczu. Można obsługiwać go w rękawicach roboczych lub za pomocą opcjonalnego aktywnego pióra (Active Pen), które umożliwia rejestrowanie i rozpoznawanie podpisów.

TOUGHBOOK FZ-N1 pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z możliwością aktualizacji do systemu Android 9.0 Pie. Jest wyposażony w procesor Qualcomma, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej – dwa razy tyle co poprzedni model.

Żywotność baterii została zwiększona z 8 do 12 godzin. Opcjonalnie dostępna jest druga bateria z możliwością wymiany Warm Swap, czyli bez konieczności ponownego uruchamiania urządzenia.

TOUGHBOOK FZ-N1 oferuje również technologię Bluetooth 5.0 zapewniającą szybszą wymianę danych oraz komunikację na większe odległości. Obsługuje także szybki standard roamingowy Wi-Fi, umożliwiając pracownikom magazynowym i biurowym przemieszczanie się z jednego obszaru do drugiego bez utraty łączności.

Model jest wyposażony w przedni aparat o rozdzielczości 8 MPix i tylny 5 MPix, a także port microUSB, gniazdo kart microSD i dwa gniazda nano SIM.

Najnowszy model FZ-N1 jest jeszcze wytrzymalszy niż poprzednia wersja – z powodzeniem wytrzymuje upadek z wysokości do 210 cm, co potwierdziły testy MIL-STD-810G. Ponadto sprawdza się w pracy w skrajnych temperaturach od -20°C do +50°C.

TOUGHBOOK FZ-N1 jest dostępny wraz z szerokim zestawem akcesoriów, takimi jak paski na rękę, uchwyty, podstawka biurkowa do pracy stacjonarnej, wzmocniona bateria oraz ładowarka stacjonarna. Co ważne, dla modelu dostępna jest dedykowana stacja dokująca, zaprojektowana przez zespół Panasonic Global Docking Solutions i opracowana z użyciem materiałów kompozytowych tak, aby jej konstrukcja była zarówno lekka, jak i wytrzymała.

Model jest kompatybilny z systemem Panasonic COMPASS 2.0 (Complete Android Security and Services). Jest to rozwiązanie zapewniające firmom bezpieczne wdrożenie i zarządzanie wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android. Zostało tak opracowane, by użytkownicy mogli pewnie korzystać z elastyczności oferowanej przez system operacyjny Android ze świadomością, że urządzenia są chronione, zarządzane oraz dostosowane do zastosowań w przedsiębiorstwie.

Ponadto FZ-N1 został zoptymalizowany pod kątem współpracy z mobilną platformą MCL, która umożliwia scentralizowane oraz zintegrowane zarządzanie urządzeniami.

TOUGHBOOK FZ-N1 z obsługą samego Wi-Fi jest dostępny na polskim rynku w cenie od 1750 euro netto. Z kolei model z obsługą Wi-Fi i transmisją danych 4G trafi do sprzedaży styczniu przyszłego roku. Oba urządzenia będą standardowo objęte trzyletnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa Panasonic


Facebooktwitterredditlinkedinmail