Oukitel WP6 w tańszej, uproszczonej wersji za około 650 zł

Oukitel wprowadził do sprzedaży tańszą wersję swojego pancernego modelu WP6. Telefon kosztuje około 650 zł, czyli znacznie taniej niż wersja „droższa”. W czym tkwi haczyk? Smartfon został nieco zubożony, chociaż wciąż wart jest uwagi.

Oryginalny Oukitel WP6 kosztuje w Chinach od około 800 zł do ok. 1000 zł, w zależności od miejsca i czasowej promocji.

Jego tańszy wariant w tej chwili wyceniony został na kwotę 159,99 USD, jednak w dostępnej w tej chwili okazji na AliExpress oznacza to kwotę 658 zł, czyli nieco więcej niż wynosi dokładny przelicznik (ok .611 zł).

Na pewno jednak te ceny będą jeszcze się zmieniać w górę, ale i w dół, więc nie zdziwię się, gdy za jakiś czas WP6 w tej wersji będzie dostępny bliżej 600 zł, albo z piątką na początku.

A cóż to jest w ogóle za wersja? Producent opisuje ten model jako Oukitel WP6 4 GB, co jednak nie do końca wyczerpuje temat. Mniejsza liczba pamięci RAM (standardowo jest jej 6 GB) to tylko jedna z kilku zmian.

Odchudzony WP6 ma również słabszy procesor MediaTek Helio P60 (vs. Helio P70), został także pozbawiony aparatu 48 Mpix, zamiast którego zastosowano matrycę 16 Mpix (dodatkowe to 5 Mpix i 2 Mpix). Słabszy jest także przedni aparat – ma 8 Mpix zamiast 16 Mpix.

Innych zmian trudno się dopatrzyć. Tańszy Oukitel WP6 zachował swoją największą zaletę – wewnątrz solidnej, pancernej obudowy znajduje się bateria 10 000 mAh z szybkim ładowaniem 18 W.

Jest ten sam, duży ekran 6,3 cala o rozdzielczości Full HD+ (2340 x 1080), a wewnętrzna pamięć ma 128 GB.

Czy warto? Obniżona specyfikacja wciąż jest warta uwagi, ale w tej chwili różnica w cenach nie jest tak duża, by rezygnować jednak z nieco lepszych parametrów. Wszystko zależy, jak te zależności cenowe będą kształtować się w najbliższych tygodniach.


Facebooktwitterredditlinkedinmail