Oukitel WP16: duża bateria, przeciętny procesor, może będzie tani…

W styczniu 2022 r. Oukitel zaprezentuje oficjalnie nowy smartfon, wypełniający lukę między dwoma już istniejącymi – WP16. Chociaż teoretycznie jeszcze go nie ma, to można już obejrzeć ofertę na AliExpress.

Ostatni pancerny telefon Oukitela to WP17, wcześniej pojawił się WP15. Brakujący Oukitel WP16 również wkrótce zadebiutuje i swoją drogą w takim razie powinien też jeszcze powstać Oukitel WP14…

Co wiadomo o Oukitelu WP16? U producenta na stronie go jeszcze nie ma, ale już pojawił się na AliExpress, gdzie obecnie kosztuje 1885 zł. Sporo, ale jak zawsze ta cena spadnie po premierze, która ma się odbyć 10 stycznia.

 

 

Oukitel WP16 wygląda podobnie do kilku innych telefonów marki – czyli łączy metalową ramkę na bokach z gumowanym, czarnym tyłem i metalowym modułem aparatów o nietypowym kształcie łezki. Wytrzymałość tego sprzętu określają standardowo normy IP68 i IP69K, a także procedury testów MIL-STD-810G. Z boku obudowy znajduje się czytnik linii papilarnych, wkomponowany w przycisk zasilnia (a przynajmniej tak to wygląda), z drugiej strony ulokowany jest dodatkowy przycisk funkcyjny.

Telefon ma ekran 6,4 cala o rozdzielczości HD+ (1560 x 720) w proporcjach 19,5:9. Wewnątrz obudowy znajduje się poczciwy, starzejący się chipset Helio P60, czyli znów się chyba trafiła jakaś partia po czyszczeniu magazynów. Do tego telefon otrzymał już bardziej obiecujące 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.

Chipset jakoś tam powinien dać radę, zwłaszcza z tą pamięcią i ekranem. Wbudowany modem zapewnia łączność LTE, w opisie na Ali jest też wzmianka o NFC.

 

 

Z tyłu są dwa aparaty – główny 12 Mpix oraz czarno-biały aparat do zdjęć nocnych 20 Mpix (SONY IM350), wspierany czterema diodami podczerwieni. Z przodu również znalazł się aparat 20 Mpix Sony.

Obiecującym elementem całości jest bateria 10 600 mAh z przyspieszonym ładowaniem 18 W. Na filmiku Oukitel przedstawia ten smartfon jako dobry wybór do osób pracujących w specyficznych warunkach, np. monterów, więc w sumie jako tego typu narzędzie dobrze się może sprawdzić.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail