OUKITEL WP1 – tani, wzmocniony smartfon benchmarkowany pod wodą

OUKITEL to kolejny chiński producent, który zaczyna dostrzegać rosnący potencjał rynku pancernych smartfonów. Niedawno firma zaprezentowała dwa nowe modele: OUKITEL WP1 oraz OUKITEL WP2, zachęcając do ich kupna filmikami, pokazującymi różne testy w mniej lub bardziej ekstremalnych warunkach. OUKITEL WP1 trafił w tym miesiącu do sprzedaży i dostępny jest w ciekawej promocji, a dzisiaj producent zamieścił na YouTube kolejne wideo. Tym razem możemy zobaczyć, jak przebiega test w benchmarku AnTuTu dokonany… pod wodą.

Oczywiście nie jest to jakieś kosmiczne wyzwanie dla żadnego smartfonu zgodnego z normą IP68. Na filmiku widać, jak OUKITEL WP1 jest zanurzany w dość płytkim pojemniku z wodą i przeprowadzany jest test AnTuTu, zakończony dość przyzwoitym wynikiem, jak na tę klasę sprzętową. W późniejszej części OUKITEL WP1 po włączeniu stopera trafia jeszcze do akwarium z rybkami. Tego typu testy nie są w stanie zagrozić szczelności obudowy pancernego smartfonu, bo przy takim zanurzeniu i przy ograniczonych ruchach ciśnienie nie jest zbyt wysokie, więc należy to raczej traktować jako ciekawostkę. Na plus liczy się natomiast to, że aplikacje działają bez żadnych przeszkód mimo wody oddziaływającej na ekran. Często nawet w wodoodpornych telefonach zanurzenie czy jakikolwiek dotyk wody powoduje, że aplikacje się samoczynnie przełączają albo są wstrzymywane. Tu nic takiego nie ma miejsca, obsługa smartfonu przebiega dość sprawnie tuż po wyjęciu go z wody, gdy ekran w ocieka wodą.

 

A co poza tym reprezentuje sobą OUKITEL WP1? To dość typowy w sumie pancerny smartfon, który z wyglądu przypomina troszkę recenzowanego przeze mnie Ulefone’a Armnor X. OUKITEL WP1 zapewnia zgodność z normą IP68 i wyposażony jest w baterię 5000 mAh, którą można szybko naładować (9V / 2A) do pełna w 2 godziny i 25 minut lub naładować  bezprzewodowo.

Wszystkie treści wyświetlane są na ekranie IPS 5,5 cala o rozdzielczości HD+ (720 x 1440) i proporcjach 18:9. Mocy dostarcza układ MediaTek MT6763, czyli Helip P23 – bardzo popularny w tym roku w pancernikach, całkiem przyzwoity średniak z ośmioma rdzeniami (do 2 GHz), wykonany w technologii 16 nm. Do tego otrzymujemy 4 GB RAM i 64 GB pamięci na pliki.

Specyfikację uzupełniają: podwójny aparat 13 Mpix (Sony IMX135) + 2 Mpix, przedni aparat 5 Mpix, LTE B1 / 3 / 7 / 8 / 20, Dual SIM, Wi-Fi 802.11b/g/n, a wszystkim zarządza Android 8.1.

Smartfon nie wyróżnia się więc niczym szczególnym, ale warty jest uwagi ze względu na bardzo atrakcyjną cenę w przedsprzedaży. OUKITEL WP1 dostępny jest w oficjalnym sklepie producenta w Gearbest za 159,99 USD, czyli około 610 zł (z darmową wysyłką do Polski). Wysyłka realizowana jest w grudniu.

Po zakończeniu promocji OUKITEL WP1 ma kosztować w przeliczeniu około 905 zł, chociaż nie będzie dziwne, gdy w przyszłym miesiącu producent wymyśli kolejny Flash Sale i smartfon będzie kosztował wciąż tyle samo, co w tej chwili.

A tu jeszcze jeden ciekawy filmik z WP1 w roli głównej:


Facebooktwitterredditlinkedinmail