Oukitel RT1 – pancerny tablet, który nie zrujnuje budżetu

Oukitel RT1 to ciekawie się zapowiadający wzmocniony tablet, który nie oszałamia co prawda specyfikacją, ale będzie dostępny za sensowną cenę. Jego premiera odbędzie się 25 listopada, ale już teraz można go zamówić.

Dosłownie kilka dni temu zastanawiałem się, dlaczego producenci niedrogiego sprzętu rugged nie wprowadzają wzmocnionych tabletów. Ok, są sprzęty Getac, Zebra czy Panasonic, ale to urządzenia przemysłowe i zazwyczaj dość drogie. A tu proszę: Oukitel zapowiada premierę tabletu Oukitel RT1, który nie zrujnuje budżetu.

 

 

Oukitel RT1 ma kosztować 299,99 USD, czyli niecałe 1200 zł. Po wejściu do istniejącej już oferty na AleExpress wyświetla się jednak cena dla Polski 1494,19 zł. Zapewne po 25 listopada ta kwota jeszcze się zmieni, powinna być nieco niższa.

Cóż więc otrzymamy za tę cenę? Oukitel RT1 ma ekran 10,1 cala w rozdzielczości Full HD+. Obudowa utrzymana w stylistyce znanej z pancernych telefonów zapewnia wytrzymałość IP68/IP69K.

 

Widać odbijacze na rogach i chropowaty tył, chociaż ze zdjęć wynika, obudowa nie jest tak cegłowata, jak w tabletach przemysłowych. Wymiary i masa pozostają na razie nieznane, ale producent wyraźnie sugeruje, że to tablet na wyprawy terenowe czy na wakacje pod namiotem, a nie do zastosowań w logistyce albo halach fabrycznych.

 

 

Pod obudową pracuje układ MediaTek Helio P22 i to nie jest najlepsza wiadomość. To dość stary układ, pakowany do budżetowych modeli, który nie zapewni najlepszych osiągów. Trochę szkoda, że producent nie wybrał czegoś o większej wydajności – na przykład Helio G95, który trafił do najnowszego Oukitela WP17.

W tablecie Oukitel RT1 otrzymujemy do tego 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Jakoś to tam będzie działać, ale bez rewelacji.

Oukitel RT1 ma też dwa aparaty 16 Mpix – z przodu i z tyłu, prawdopodobnie funkcje telefonu, a także baterię 10 000 mAh. Pozostałe szczegóły tego modelu poznamy bliżej daty oficjalnej premiery.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Oukitel RT1 – pancerny tablet, który nie zrujnuje budżetu

  1. Pomysł bardzo dobry, bateria OK. Tablety mają zastosowanie w terenie. Od wieków używamy ich w terenie do pracy z mapami. Szkoda wielka, że położyli sprawę bardzo cienkim procesorem. To nie tablet dla dzieci do grania, ale P22 to dziś trochę przesada. Nie wiadomo jak jest z łącznością. Dla mnie brak złącza na SIM kładzie sprawę.

  2. wejscie na sim ma czy nie ? jak ma to biore ze dwa a jeden na zapas.