Oceaniczny żelek G-SHOCK Frogman

Firma Casio przygotowuje kolejne zegarki z limitowanej serii Love The Sea And The Earth. Tym razem do współpracy przyłączyła się organizacja International Cetacean Education Research Center zajmująca się badaniami oceanicznych ssaków – waleni i delfinów. Stąd też nowe zegarki nawiązują do oceanicznych motywów i mają przezroczyste elementy.

Dwa nowe G-SHOCK-i z serii to bardzo dobrze znane, klasyczne modele w odnowionych odsłonach: Frogman GF-8251K-7JR oraz GW-6903K-7JR. Szczególnie ten pierwszy pasuje do oceanicznych odniesień – Frogmany to seria zegarków stworzona do nurkowania, a standardową dla G-SHOCK-ów odporność na zanurzenia do 200 m dodatkowo zabezpiecza koperta wykonana ze stali nierdzewnej. I ten właśnie element w oceanicznym GF-8251K-7JR został pokryty błękitną powłoką PVD, a z zewnątrz otacza go przezroczysty bezel. Przezroczysty jest również pasek, a dodatkową ozdobę stanowi na nim wzór przedstawiający sylwetki delfinów i waleni. Co ciekawe, wzorek ten w modelu Frogman GF-8251K-7JR wtopiony został do wnętrza paska, co zapewnia większą trwałość i ciekawiej wygląda.

Według podobnego schematu stworzony został model GW-6903K-7JR – tu różnica polega na tym, że niebieski element koperty wykonany jest z tworzywa sztucznego, a zwierzęce motywy na żelkowym pasku są naniesione na powierzchnię.

Należy się też spodziewać. że obydwa zegarki zostały także wyróżnione unikatowymi wzorami na deklu, a także nawiązującymi do motywów oceanicznych podświetleniem, najprawdopodobniej niebieskim. Co prawda źródła informacji nie mają co do tego pewności, ale w taki sposób wyróżniane były inne limitki z serii Love The Sea And The Earth.

GF-8251K-7JR to odmiana klasycznego, przystępnego cenowo reprezentanta serii Frogman – nie ma co prawda głębokościomierza, jak wyższe modele, ale wyposażony został w zasilanie solarne, kalendarz pływów i faz księżyca, jest też wzmocniony kopertą ze stali nierdzewnej i zakręcanym deklem.

Z kolei GW-6903K-7JR to wariant bardzo popularnego klasyka serii G-SHOCK – modelu DW-6900, sięgającego korzeniami lat 90. XX w. W tym zegarku znajdziemy zasilanie solarne i synchronizację radiową.

Żelkowe G-SHOCK-i GF-8251K-7JR i GW-6903K-7JR pojawia się na japońskim rynku w czerwcu w cenach 48 000 JPY (ok. 170 zł) i 23 500 JPY (ok. 807 zł).

 

Źródła: G-Central, Zona Casio, TimeKnotMacau


Facebooktwitterredditlinkedinmail