Modułowy pancernik ulepszony: cicha premiera DOOGEE S90 Pro

Jeszcze niedawno trwało zamieszanie z przedłużającą się nieco wysyłką smartfonów DOOGEE S90 dla tych, którzy brali udział w kampanii na Kickstarterze, a smartfon ten wciąż uznawany jest z nowość (szczególnie na naszym rynku), a tu niespodziewanie chiński producent zaprezentował na swojej stronie internetowej jeszcze nowszy model – DOOGEE S90 Pro.

Obydwa urządzenia stworzone zostały według tego samego pomysłu i w większej części ich specyfikacje się pokrywają. Z wyglądu trudno dostrzec jakąkolwiek różnice – obydwa są masywne, ciężkie, a na tyle obudowy umieszczone zostały elementy pozwalające na doczepienie modułów.

Oczywiście moduły są kompatybilne z każdą z wersji smartfona. Tak jak w S90, także w wersji S90 Pro pancerna obudowa wykonana ze stopu tytanu zapewnia wytrzymałość IP68, IP69K i MIL-STD-810G. Producent zapewnia, że DOOGEE S90 Pro wytrzyma 2 tygodnie zanurzony na głębokości 1,5 m (inne modele zazwyczaj godzinę).

Co więc się zmieniło? Są trzy dwie kluczowe zmiany – nowszy układ Helio P70 (vs. Helio P0), nieco większa bateria 5080 mAh (vs. 5050 mAh) i uaktualniony system Android 9.0 (vs. 8.1). Tu od razu ciśnie się na usta pytanie – co z aktualizacją do Androida 9.0 dla „starego” S90? Obawiam się, że wątpię.

EDYCJA – początkowo producent mówił o  baterii 5080 mAh, teraz jednak okazuje się, że to wciąż 5050 mAh.

Kolejna zmiana to lekkie przeprojektowanie złącza magnetycznego, w którym montuje się moduły – teraz jest mocniejsze.

Zastosowany w DOOGEE S90 układ Pro MediaTek Helio P70 (do 2,1 GHz) w porównaniu do poprzednika zapewnia wzrost mocy o 13%, oszczędność energii aż o 35% (według deklaracji producenta), co przekłada się na czas pracy o 15% lepszy, o 10% wzrosła szybkość przeliczania SI.

Pracę procesora wspiera GPU Mali-G72 MP3 oraz 6 GB pamięci RAM, zaś pamięć wewnętrzna wynosi 128 GB. Ekran ma przekątną 6,18 cala, rozdzielczość Full HD+ i „urocze”, szerokie wycięcie notch. Chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 4.

 

Podwójny aparat tworzy para matryc 18 Mpix i 8 Mpix, wspomaganych przez SI. Łączność zapewnia m.in. LTE kat. 7 (DL) i kat. 13 (UL) o pełnym pokryciu pasm i ze wsparciem VoLTE oraz Wi-Fi 5 (a/b/g/n/ac).

Baterię  5080 mA można zasilać za pomocą ładowarki 12V/2A lub bezprzewodowo 10 W.

DOOGEE S90 Pro wejdzie do przedsprzedaży 15 lipca. Cena nie jest jeszcze znana.

 

Czytaj też:

Modułowy DOOGEE S90 jest już na Kickstarterze – czyli ruszyła przedsprzedaż


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Modułowy pancernik ulepszony: cicha premiera DOOGEE S90 Pro