Moduł 5G dla DOOGEE S90 pokazany na MWC 2019

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, wśród modułów stworzonych dla DOOGEE S90 znalazł się także moduł pozwalający nawiązać łączność 5G. Producent zademonstrował to rozszerzenie, na razie wciąż jeszcze nieoficjalnie, na targach MWC 2019.

Obecnie wraz z DOOGEE S90 można kupić trzy moduły (dodatkową baterię, aparat do zdjęć nocnych, walkie-talkie) oraz do tego gamepad łączący się przez Bluetooth. O module 5G była już mowa wcześniej, jednak podczas premiery S90 to rozszerzenie nie było jeszcze dostępne. I wciąż nie wiadomo, kiedy będzie, ale przynajmniej wiadomo, że istnieje.

 

Moduł 5G dla DOOGEE S90 wykorzystuje chipset 5G MediaTek M70, działający niezależnie od modemu 4G zintegrowanego z układem SoC napędzającym smartfon, czyli Helio P60. Gdy moduł 5G jest podłączony do smartfona, możliwe jest korzystanie z różnych typów sieci. I tak, podczas przeglądania stron internetowych, gdy nie jest potrzebna duża przepustowość, DOOGEE S90 będzie korzystał z LTE. Gdy jednak zaczniemy korzystać ze streamingu wideo czy muzyki lub pobierać duże pliki, smartfon przełączy się na 5G, zapewniając teoretyczną prędkość pobierania do 3,5 Gbps. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że znajdziemy się w zasięgu sieci 5G, a ponieważ zbyt szybko to nie nastąpi, nie ma też się co zbytnio ekscytować tym modułem.

Na stoisko DOOGEE pokazany został jeszcze inny moduł w fazie prototypu – skaner kodów kreskowych (powyżej)

DOOGEE S90 po zakończeniu kampanii na Kickstarterze trafił już do normalnej sprzedaży w sklepach on-line. Ten modułowy pancernik wyposażony jest w ekran 6,18 cala Full HD+ 1080 x 2246 chroniony szkłem Gorilla Glass 4. Jego obudowa wykonana ze stopu tytanu zapewnia wytrzymałość IP68, IP69K i MIL-STD-810G.

DOOGEE S90 napędzany jest przez układ Helio P60 o taktowaniu 2 GHz z GPU Mali G72 MP3. Pamięć RAM wynosi 6 GB, a miejsca na pliki otrzymujemy 128 GB.

Funkcje komunikacyjne zapewnia LTE, Dual SIM, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.2 i NFC. Podwójny główny aparat ma rozdzielczość 16 Mpix + 8 Mpix i optykę f/2,0, przedni aparat ma z kolei 8 Mpix. Baterię o pojemności 5050 mAh można ładować bezprzewodowo.

Czytaj więcej:

DOOGEE S90 w końcu w normalnej sprzedaży, w cenie jak na Kickstarterze


Facebooktwitterredditlinkedinmail