Maxcom MS571 LTE STRONG – dyskretny pancernik trafił do sprzedaży

Maxcom wprowadził do sprzedaży najnowszy model swojego wzmocnionego smartfona Smart MS571 LTE STRONG. Model ten został zaprezentowany już parę ładnych miesięcy temu, ale dopiero teraz trafia na sklepowe półki. Od innych modeli z linii STRONG nowość Maxcoma odróżnia się o wiele lżejszą stylistyka, czyli mogłaby to być ciekawa propozycja dla tych, których odstraszają cegłowate obudowy wzmocnionych telefonów.

 

I faktycznie, gdy spojrzymy na Maxcoma MS571 LTE STRONG, to w pierwszej chwili trudno stwierdzić, czy to na pewno model o zwiększonej odporności. Producent zapewnia jednak o dużej wytrzymałości MS571. Jego gumowana, jednoczęściowa (bez klapki) obudowa jest wzmocniona zgodnie z wymogami standardu IP68 – jest więc pyłoszczelna i bez uszczerbku zniesie ciągłe zanurzenie. Tak przynajmniej wynika z deklaracji producenta oraz informacji na obudowie, bo jednocześnie na swojej stronie Maxcom podaje, że MS571 LTE STRONG wytrzyma zanurzenie w wodzie na głębokości 1 m do 30 minut, co sugeruje niższą normę IP67.

Maxcom zachwala też w MS571 LTE STRONG wzmocnione, metalowe wykończenie szufladki SIM/microSD oraz ergonomiczny kształt, zapewniający mocny uchwyt, nawet w roboczych rękawicach. Mimo takich cech, smartfon jest relatywnie nieduży – ma wymiary 155 x 75 x 10 mm – i nie przesadnie ciężki – waży 210 g – a w swych materiałach promocyjnych producent sugeruje, że jest to nie tylko dobry dodatek do roboczego kombinezonu, ale i do garnituru. Trzeba przyznać, że na zdjęciach Maxcom MS571 STRONG prezentuje się całkiem interesująco.

Maxcom MS571 LTE STRONG wyposażony jest w ekran IPS 5,7 cala o rozdzielczości HD+ 1440 x 720 i proporcjach 18:9. Moc do pracy zapewnia mu układ Mediatek MT6739 o taktowaniu 1,5 GHz, który uzupełnia 3 GB RAM i 32 GB pamięci eMMC, którą można rozbudować za pomocą kart microSD o pojemności do 128 GB. Nie jest to więc demon szybkości, ale do podstawowych zastosowań powinno wystarczyć.

Łączność zapewnia LTE (FDD B1/3/5/7/8/20, TDD B38), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Dual SIM, Bluetooth 4.0 LE, nie zabrakło NFC (z możliwością płatności Google Pay). Ładowanie i łączność z komputerem umożliwia port USC typu C. Bezpieczeństwo zwiększyć ma czytnik linii papilarnych.

Dość zagadkowym połączeniem jest duet aparatów – z tyłu producent umieścił matrycę 13 Mpix uzupełnioną o drugi sensor 0,3 Mpix (VGA). Najprawdopodobniej taka konstrukcja podwójnego aparatu ma pozwalać na robienie zdjęć z rozmytym tłem, jak w wielu innych smartfonach, ale trudno tu wróżyć ciekawe efekty. Przedni aparat ma natomiast 5 Mpix.

Bateria jest nieco mniejsza niż akumulatory umieszczane ostatnio w pancernikach – ma 3400 mAh – ale taka jest cena zastosowania cieńszej i lżejszej obudowy.

Maxcom MS571 STRONG pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1.

Producent wycenił swój smartfon na kwotę 899 zł, co wydaje się nieco wygórowane. Smartfon można kupić przez stronę producenta oraz w wybranych sklepach partnerskich.

(Dzięki dla mojego super źródła za podrzucenie info 🙂


Facebooktwitterredditlinkedinmail