Locus Map na smartwatchach Garmina

Jedna z najpopularniejszych i najciekawszych outdoorowych aplikacji mapowych – Locus Map – trafia na kolejne urządzenia ubieralne. Już wcześniej dostępna była na Wear OS oraz w zegarkach Samsunga z systemem Tizen, teraz dzięki współpracy z deweloperem Wearsoft, Locus Map debiutuje na smartzegarkach Garmina.

Co daje Locus Map w garminowej wersji? Oczywiście trudno oczekiwać tak bogatego zestawu funkcji, jakie oferuje aplikacja na smartfony, więc w ubieralnym wydaniu jej twórcy ograniczyli się tylko do najważniejszych funkcji.

Locus Map umożliwia na przykład prostą nawigację, która sprawdzi się na przykład na rowerze. Na ekranie zegarka wyświetlane są podstawowe informacje, jak odległość do celu, następny manewr i odległość do manewru. Żeby jednak skorzystać zz funkcji nawigacji, najpierw trzeba zaplanować i uruchomić trasę na smartfonie w aplikacji lub zaimportować już gotową z GPSies. Nawigacja będzie działała na smartfonie, a na zegarku podawane będą główne wskazówki.

Nie wszyscy chcą zawsze nosić ze sobą smartfon, więc twórcy Locus Map pomyśleli też o możliwości importowania trasy zaplanowanej w smartfonie do zegarka. Wtedy można już korzystać tylko ze smartwatcha i zainstalowanej w nim aplikacji Locus Map.

 

Locus Map w zegarku uprzyjemnia także zabawę w geocaching. Na wyświetlaczu smartwatcha prezentowany jest kierunek, w którym należy się poruszać, by odnaleźć kesza, numer skrzynki i dzieląca nas od niej odległość.

 

Jeszcze inna możliwość apki to zapis śladu podczas wędrówki, treningu lub jazdy. Rejestrowanie można rozpocząć bezpośrednio z zegarka, a po zakończeniu zapisu program pozwala na wysłanie rezultatu do serwisu Garmin Connect. W tym zastosowaniu Locus Map stanowi alternatywę dla fabrycznie zainstalowanych funkcji Garmina.

Żeby skorzystać z aplikacji w zegarku, najpierw należy zainstalować w smartfonie rozszerzenie Locus Map for Garmin. Trzeba mieć też mieć w nim prawidłowo skonfigurowaną aplikację Garmin Connect, ale to oczywiste. Ostatnim krokiem jest pobranie aplikacji Locus Map ze sklepu Garmin Connect IQ.

Z jakimi modelami zegarków Garmina współpracuje Locus Map? Lista jest całkiem długa i obejmuje m.in. modele Forerunner 245, Forerunner 645, Forerunner 935, Forerunner 945, Fenix 5 Plus, Fenix 5S, Fenix 5S Plus, serię MARQ, a także w ograniczonym stopniu vívoactive 3 i vívoactive HR. Pełna lista TU.

Podstawowa wersja aplikacji Locus Map na smartwatchach Garmina jest bezpłatna, jednak żeby realnie z niej skorzystać, trzeba wyasygnować kwotę 4 euro na wersję Premium.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Locus Map na smartwatchach Garmina

  1. Niestety, nie ma autopauzy i w momencie wyświetlania nawigacji, nie możemy dodac innych pół (np. prędkośc i pokonany dystans)