Latem zadebiutuje nowy G-SHOCK GG-B100 Mudmaster

Wśród nowości, jakie przygotowuje Casio na tegoroczne lato, znajdzie się kolejny przedstawiciel linii Mudmaster – model G-SHOCK GG-B100. Podobnie jak w kilku innych nowych modelach G, także i tu japoński producent zastosował wzmocnienia z włókna węglowego.

Włókno węglowe w modelu G-SHOCK GG-B100 Mudmaster posłużyło do wykonania wewnętrznej części koperty (Carbon Core Guard) oraz osadzonego na niej bezela. Charakterystyczny wzór tego materiału wyraźnie rzuca się w oczy, co nadaje zegarkowi specyficzny wygląd. W połączeniu z masywnymi wzmocnieniami na bezelu oraz wyraźnie wystającymi przyciskami całość może przypaść do gustu miłośnikom militarnego stylu.

 

Dokładna specyfikacja G-SHOCK-a GG-B100 nie jest jeszcze znana. Ponieważ jednak jest to przedstawiciel serii Mudmaster, należy oczekiwać, że będzie to zegarek, który nie tylko wytrzyma wstrząsy, uderzenia i zanurzenie w wodzie do 200 m, ale także bezpośredni kontakt z błotem.

 

 

Pewne informacje można także wyczytać ze zdjęć G-SHOCK-a GG-B100 Mudmaster, które pojawiły się w sieci dzięki serwisowi kakakumag.com. Wynika z nich, że zegarek Casio będzie miał poczwórny czujnik. Można ze stuprocentową pewnością założyć, że będzie to połączenie barometru/altimetru, kompasu i termometru. Czwartym sensorem może okazać się głębokościomierz, chociaż z drugiej strony błotoodporna seria Mudmaster nigdy nie była kojarzona przez Casio z zastosowaniami wodnymi i morskimi, jak np. Gulfmastery.

 

Casio G-SHOCK GG-B100 Mudmaster będzie też wyposażony w Bluetooth do parowania ze smartfonem, ale pod wielkim znakiem zapytania jest obecność ładowania solarnego.

 

 

Nowy Mudmaster pojawi się najpierw na japońskim rynku w trzech wariantach kolorystycznych GG-B100-1AJF (pomarańczowo-zielony), GG-B100-1A3JF (czarno-zielony) i GG-B100-1A9JF (czarny). Przewidywana cena to 48 600 JPY, czyli około 1650 zł.

Źródła: G-Central, kakakumag.com


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Latem zadebiutuje nowy G-SHOCK GG-B100 Mudmaster

  1. Wytłumaczcie mi dlaczego w tych zegarkach czarna tarcza nie podświetla się. Przecież połowa funkcji w nocy nie jest widoczna.