Kyocera Duraforce Ultra 5G – japoński pancernik w Ameryce

W czasach, gdy chińscy producenci zdominowali rynek wzmocnionych telefonów, informacja o nowości z Japonii wydaje się szczególnie ciekawa. Nowy smartfon Kyocera Duraforce Ultra 5G dostępny będzie jednak tylko w Stanach Zjednoczonych.

Japońska Kyocera już od wielu lat jest obecna na rynku USA, gdzie ma też swoją lokalną siedzibę i dostarcza pancerce smartfony o niekiedy dość ciekawej specyfikacji. Nie inaczej jest w przypadku modelu Kyocera Duraforce Ultra 5G, który zadebiutował na targach CES 2021 i jeszcze w pierwszym kwartale trafi do amerykańskiej sieci Verizon. Nie wiadomo, czy będzie dostępny poza nią.

Najciekawszą cechą modelu Kyocera Duraforce Ultra 5G jest wykorzystanie układu Snapdragon 765G (litografia 7 nm), a więc bardzo dobrego, chociaż nie topowego chipsetu Qualcomma z wbudowanym modemem 5G Snapdragon X52.

Pod względem wydajności i kultury pracy ten procesor może okazać się nawet lepszym wyborem niż układy MediaTek Dimensity 800 montowane w nowych pancernikach 5G z Chin.

Poza 5G smartfon przystosowany jest także do obsługi standardu radiowego CBRS w 3,5 GHz, który w niedalekiej przyszłości może być stosowany w prywatnych, kampusowych sieciach w firmach.

Obudowa modelu Kyocera Duraforce Ultra 5G zapewnia odporność na kurz i wodę IP66 / IP68, ma certyfikat MIL-STD-810H oraz odporny na zarysowania wyświetlacz chroniony szafirowym szkłem Sapphire Shield. Przekątna ekranu to 5,45 cala, a rozdzielczość Full HD+, co również może okazać się atutem w czasach coraz większych cegieł z Chin.

Jak przystało na porządnego pancernika, Kyocera Duraforce Ultra 5G jest w stanie wytrzymać skrajne temperatury i przystosowana jest do działania w ekstremalnym otoczeniu, o czym ma również świadczyć certyfikat HazLoc, co oznacza gotowość do pracy urządzenia w miejscach narażonych na ryzyko eksplozji. Telefon zniesie też upadki z wysokości 1,5 m na beton.

Z tyłu obudowy znajduje się główny aparat 24 Mpix, któremu towarzyszy aparat szerokokątny 16 Mpix oraz podwójne doświetlenie LED. Znalazł się tam także czujnik do pomiaru głębi. Aparat działa też pod wodą, a zdjęcia nocne ułatwiać ma specjalny tryb Super Night Vision. Rozłobuzowane zostały funkcje rozszerzonej rzeczywistości (AR), co w połączeniu z 5G może ułatwić zdalną pracę w warunkach przemysłowych. Przedni aparat ma natomiast rozdzielczość 8 Mpix.

Ciekawą cechą Kyocery Duraforce Ultra 5G jest duży głośnik o dużej mocy, który ma się sprawdzić do prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym nawet w hałaśliwym otoczeniu. Wraz z głośniczkiem telefonicznym obydwa tworzą układ stereo. Na obudowie znalazł się także przycisk PTT oraz wyjście audio 3,5 mm.

Pod obudową znalazło się miejsce na baterię o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem Quick Charge 3.0 i USB Power Delivery przez USB C oraz ładowaniem bezprzewodowym.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Kyocera Duraforce Ultra 5G – japoński pancernik w Ameryce

 1. Bateria ciut skromna, ale reszta (i wielkość ekranu!) ma wielki sens. Głos z niebios mówi mi, że Kyocera będzie bardziej dopracowana niż wszystkie Chinole razem wzięte. Ściągnąć wszystko można i z innej galaktyki, ale dlaczego nie ma ich w Europie, bo rozumiem, że nie ma?

  1. Pytanie jest jednak takie czy ta Kyocera będzie obsługiwać częstotliwości i nas stosowane ?

   1. Zastosowany modem Snapdragon X52 wspiera pełnię częstotliwości, ale niewykluczone, że w sieci Verizon będzie programowo ograniczony do wybranych pasm i u nas może nie działać. Jeżeli pojawi się poza Verizonem, może być lepiej, ale nie ma pewności.

  2. Smartfony Kyocera obecne są od paru lat na rynku USA, ale w Europie pojawia się sporadycznie, na wybranych rynkach,np. we Francji był kiedyś jeden z modeli i bodajże w UK. Ogólnie to raczej urządzenia niedostępne dla nas.

   1. Witam ja juz mialem kilka modeli i jestem zadowolony z nich marki napewno nie zmienie na chiński china.