Kruger&Matz zaprezentował kamerę sportową Vision P500

Polski producent Kruger&Matz wprowadził do oferty kamerę sportową nagrywającą w rozdzielczości 4K. Model Vision P500 wyposażony jest w moduł Wi-Fi i pozwala na rejestrowanie ujęć podwodnych oraz tworzenie filmów w zwolnionym tempie. Ciekawą opcją jest sterowanie komendami głosowymi.

Producent nie określił, jakim stopniem wodoszczelności odznacza się kamera Vision P500, więc należy założyć, że sama w sobie, jak wiele podobnych urządzeń, nie zapewnia żadnej ochrony lub zaledwie minimalna. W zestawie znajduje się jednak wodoszczelna obudowa, która pozwala na kręcenie filmów w zanurzeniu do 30 metrów. Można także skorzystać z tej samej obudowy, montując w niej wymienny panel dotykowy, wtedy odporność na zanurzenie spada do 10 m.

Z materiałów promocyjnych producenta wynika też, że Kruger&Matz Vision P500 zapewni bezawaryjną pracę i płynne nagrywanie podczas jazdy na rowerze, motocyklu czy nartach. Ma to gwarantować m.in. 5-osiowa stabilizacja żyroskopowa wspierana przez elektroniczną stabilizację EIS.

Kruger&Matz Vision P500 umożliwia nagrywanie filmów 4K przy 30 kl./s oraz w Full HD aż przy 120 klatkach na sekundę. Kąt widzenia obiektywu wynosi 170°, ogniskowa f=2,7 mm, a jasność f/2,0. Zastosowany przetwornik obrazu to Sony IMX377 o rozmiarze 1/2,3″. Matryca ta znana jest z niektórych smartfonów HTC, a także sportowej kamery Xiaomi YI 4K.

Filmy nagrywane są w MP4 z kodowaniem H.265. Wszystkie nagrania i zdjęcia można podejrzeć na dotykowym ekranie o przekątnej 2,35” i rozdzielczości 480 x 320.

Kamera Kruger&Matz pozwala robić zdjęcia w trakcie nagrywania wideo, a także zwalniać tempo nagrań, tworząc filmy slow motion.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość poglądu obrazu na tablecie lub smartfonie. Funkcja ta jest osiągalna dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi i wymaga zainstalowania na urządzeniu aplikacji KrugerMatz Vision.

Obsługę kamery Vision P500 ułatwiają komendy głosowe. Wydając je, można włączyć i wyłączyć kamerę, a także rozpocząć i zakończyć nagrywanie, zrobić zdjęcie oraz uruchomić i wyłączyć Wi-Fi. W zestawie znajduje się także pilot o zasięgu do 15 metrów. Zasilanie kamery zapewnia akumulator Li-Ion 1250 mAh.

Jak na sportową kamerę przystało, producent przygotował dla modelu Vision P500 dostępne w zestawie akcesoria: m,in. opaski, uchwyt na rower, wsuwkę do mocowania, naklejki montażowe, wspomnianą wodoszczelną obudowę, a także wytrzymałe etui.

Kamera sportowa Kruger&Matz Vision P500 wyceniona została na 999 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Kruger&Matz zaprezentował kamerę sportową Vision P500

  1. 4K tez ma stabilizację? W x10.1 Lamaxa jest stabilizacja właśnie w 4K i to już OIS. Jeżeli nie ma stabilizacji w 4K to tak średnio widzę sens tej kamery w 4K. A Kamer 1080p z dobrą stabilizacja jest masa.