Casio tęczy się nie boi: kolorowy G-SHOCK MTG-B1000RB na 20-lecie serii MT-G

Kolory tęczy wywołują u nas sporo różnych emocji, ale projektanci z Casio mają na to zupełnie inne spojrzenie. Z okazji 20-lecia gieszokowej serii MT-G japoński producent wydał specjalną edycję modelu MTG-B1000, którego koperta mieni się tęczowymi odblaskami. Kolory te nawiązują do „tęczy księżycowej”, czyli rzadkiego, a w Polsce niemożliwego do zaobserwowania zjawiska, w którym barwny łuk powstaje pod wpływem blasku księżyca.

Metalowy bezel w limitowanym modelu G-SHOCK MTG-B1000RB wykończony jest metodą platerowania jonowego, która odpowiada za księżycowo-tęczowy połysk. Co ciekawe, każdy z egzemplarzy nieco się różni, ponieważ kolorowe zdobienie powstałe tym sposobem nigdy nie jest identyczne. Naniesiona na kopertę warstwa jest tak cienka, że dodatkowy efekt stwarza odbite światło załamujące się przy każdym ruchu nadgarstka na powierzchni metalu.

 

Na tarczy zegarka, chronionej przez szafirowe szkiełko, jest już o wiele spokojniej, jednak i tu widać nawiązania do księżycowej tęczy – na czarnym tle wyróżniają się niebieskie, zielone, fioletowe i złote detale, a napis MT-G mieni się kolorami w zależności od kąta padania światła. Nowa gra barw i odcieni rozpoczyna się po włączeniu podświetlenia LED Super Illuminator. Dla kontrastu gumowy pasek jest całkowicie czarny.

Wszystko to wydawać się może nieco zbyt pstrokate, zwłaszcza gdy się patrzy na promocyjne zdjęcia producenta, gdzie kolory są mocno podbite, jednak w rzeczywistości G-SHOCK MTG-B1000RB jest raczej stonowany, a tęczowy efekt nie bije tak bardzo w oczy.

Jubileuszowy G-SHOCK MTG-B1000RB powstał, by uczcić 20 lat serii, którą w 1999 roku zapoczątkował analogowy model MTG GC-2000.

Od tamtego czasu linia MT-G uległa znacznej zmianie, zarówno pod względem wzornictwa, jak i funkcji. W nowym G-SHOCKU-u B1000RB producent wzmocnił kopertę włóknem węglowym, dzięki czemu część zegarka, która znajduje się pod metalowym bezelem, jest bardzo lekka i wytrzymała. Zegarek jest odporny na uderzenia, działania siły odśrodkowej i wibracji. Oczywiście jak każdy G-SHOCK, także i MTG-B1000RB zapewnia odporność na zanurzenie do 200 m.

Zegarek otrzymał też złącze Bluetooth, umożliwiające parowanie ze smartfonem, nie zabrakło też standardowych w modelach wyższej klasy funkcji synchronizacji radiowej Wave Ceptor i zasilania solarnego.

MTG-B1000RB powstał w dwóch odmianach – amerykańskiej MTGB1000RB-2A, która będzie dostępna od czerwca za 1000 USD (3800 zł) i w japońskiej MTG-B1000RB-2AJR, która już jest w sprzedaży za 115 tys. JPY (3976 zł).

 

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail