ioutdoor polar 3 jak Transformers, czyli nowy wzmocniony smartfon poniżej 500 zł

Wzmocniony smartfon polar 3 to nowa propozycja chińskiego producenta ioutdoor. Telefon zapewnia odporność IP68, wyposażony jest w ekran 5,5 cala, LTE, NFC, a do tego wyróżniać ma się wzornictwem inspirowanym przez roboty Transformers. ioutdoor polar 3 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena, w przeliczeniu, wynosi niecałe 500 zł.

ioutdoor to jeszcze jeden producent wzmocnionych smartfonów, pochodzący z Chin. Kilka miesięcy temu firma dała się zauważyć dzięki modelowi ioutdoor X, poza tym jednak nie jest u nas zbyt znana. Kto jednak buszuje czasem w chińskich sklepach internetowych, powinien kojarzyć tę markę i jej wzmocnione telefony komórkowe oraz smartfony.

ioutdoor polar 3 to najnowszy model tego producenta. Design urządzenia ma nawiązywać do robotów Transformers, jednak nie należy się sugerować, że mamy do czynienia ze smartfonem modułowym, jak DOOGEE S90. To raczej prosta konstrukcja o wzornictwie interesującym, ale dość typowym dla pancerników. Rama obudowy polara 3 wykonana jest ze stopu aluminium, z zewnątrz chroni ją wytrzymałe tworzywo TPU, a całą konstrukcję wzmacniają także wkręcone w newralgicznych punktach śrubki. Zapewnia to wytrzymałość zgodną z normą IP68, czyli pełną pyłoszczelność oraz możliwość zanurzenia w wodzie na głębokości 1,5 m przez 30 minut. Producent obiecuje, że polar 3 wytrzyma zakres temperatur od -40º C do 70º C, a w zakresie od -20º C do 50º będzie w pełni funkcjonował, a do tego zniesie upadki z wysokości 1,5 m.

Ekran ma rozmiar 5,5 cala, rozdzielczość 720 x 1440 HD+ i proporcje 18:9. Nie wiadomo jednak, jaki rodzaj szkła wykorzystany został do ochrony wyświetlacza.

Pod wytrzymałą obudową kryją się dość przeciętne podzespoły. Moc do pracy zapewniać ma czterordzeniowy układ MediaTek 6739 o taktowaniu 1,5 GHz z grafiką IMG PowerVR GE8100, wspierany przez 3 GB RAM. Na aplikacje i pliki jest 32 GB pamięci eMMC, którą można rozbudować kartą microSD do 128 GB.

Funkcje komunikacyjne zapewnia m.in. LTE w pasmach FDD B1/3/7/8/20 i TDD 40, Dual SIM, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth v4.0 wraz z NFC. Pozycjonowanie możliwe jest dzięki GPS i GLONASS. Bezpieczeństwo zapewnić ma czytnik linii papilarnych oraz funkcja rozpoznawania twarzy.

 

Zdjęcia wykonamy podwójnym aparatem Sony o rozdzielczości 13 Mpix + 2 Mpix lub przednim 8 Mpix.

Jak na model pancerny ioutdoor polar 3 nie wyróżnia się specjalnie dużą baterią – jest to akumulator li-poly 4000 mAh z ładowaniem 5V 2A oraz ładowaniem bezprzewodowym Qi. Bateria ma zapewnić 15 godzin rozmów i 8 godzin odtwarzania wideo.

ioutdoor polar 3 pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1.

Smartfon został wyceniony na 129,99 USD, czyli około 489 zł. Dostępny jest na AliExpres oraz w GearBest.


Facebooktwitterredditlinkedinmail