Garmin quatix 6X Solar – żeglarski smartwatch z ładowaniem solarnym

Garmin przedstawił kolejny, świetny smartwatch dla najbardziej wymagających. Model quatix 6X Solar powstał na podstawie zeszłorocznego modelu fenix 6X Pro Solar i wyróżnia się ładowaniem solarnym oraz funkcjami dla żeglarzy.

Garmin zaprezentował smartwatch quatix 6X Solar, który wykorzystuje energię słoneczną do wydłużenia żywotności baterii. Łączy cechy turystycznego modelu fenix 6X Pro Solar z funkcjami przydatnymi podczas żeglowania, wędkowania i rejsów.

Na kopercie o wielkości 51 mm zmieścił się wyświetlacz 1,4” z przezroczystą soczewką Power Glass do ładowania solarnego. Aby ocenić efektywność ładowania, zegarek wyświetla, na jaką ilość energii słonecznej zostało wystawione szkło Power Glass w przeciągu ostatnich godzin.

Wydajność baterii wynosi do 21 dni w trybie smartwatcha i do 24 dni przy ładowaniu słonecznym. Dzięki menadżerowi zasilania Power Manager użytkownicy mogą sprawdzać i kontrolować jak ustawienia i czujniki wpływają na zużycie baterii oraz dostosować tryby oszczędzania baterii, aby wydłużyć jej żywotność w trakcie aktywności.

Garmin quatix 6X Solar jest wodoszczelny do 100 metrów i pozwala na łączność ze zgodnymi chartplotterami Garmin i innymi urządzeniami elektroniki morskiej, umożliwiając m.in kontrolę autopilota, transmisję danych z instrumentów pokładowych, asystenta halsowania SailAssist i kontrolę multimedialnego systemu rozrywki Fusion-Link.

W połączeniu z elektroniką morską Garmin może on odbierać dane NMEA 2000 z łodzi, oferując użytkownikiem dostęp do najważniejszych informacji, takich jak prędkość, głębokość, temperatura czy wiatr – bezpośrednio na nadgarstku.

Podobnie jak inne modele z serii quatix 6, po sparowaniu z autopilotem, można korzystać z zegarka do zmiany kierunku, włączenia kierowania po śladzie i śledzenia trasy GPS. Dzięki obsłudze dodatkowych map przybrzeżnych BlueChart g3 ze zintegrowanymi danymi Navionics, quatix 6X Solar może być wykorzystywany zarówno jako podstawowe, jak i zapasowe narzędzie nawigacyjne.

Wbudowany pulsometr pozwala na całodobowy monitoring aktywności. Nadgarstkowy pomiar tętna działa nawet pod wodą, zapewnia przy tym funkcje pomiaru stresu. Pulsoksymetr Pulse Ox mierzy saturację krwi, wskazując poziom aklimatyzacji oraz zaawansowany monitoring snu.

Użytkownicy mogą na zegarku odbierać powiadomienia ze smartfonu, a także robić zakupy z wykorzystaniem płatności Garmin Pay. Model quatix 6X Solar umożliwia też przechowywanie w pamięci do 2 tys. plików muzycznych, obsługuje też Spotify z możliwością słuchania bez telefonu.

Garmin quatix 6X Solar ma lekką tytanową bransoletę oraz dodatkowy silikonowy pasek QuickFit w kolorze cirrus blue. Zegarek kosztuje 1149,99 euro, czyli 5200 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail