Garmin quatix 6 – nowy, wytrzymały smartwatch dla żeglarzy ma zaawansowane funkcje pokładowe

Chociaż trudno w tych miesiącach myśleć żeglowaniu, podróżach i swobodzie, Garmin daje nadzieję, że kiedyś to się skończy i nie będziemy uwięzieni w domach. Dziś miała miejsca premiera najnowszej generacji smart zegarków quatix 6 – smartwatchy GPS stworzonych z myślą o żeglarzach.

Zegarki z serii quatix 6 – w wersji podstawowej oraz w droższej edycji Titanium – łączą cechy outdoorowej serii fenix 6 z funkcjami, które się mogą przydać podczas rejsu, wędkowania czy żeglowania.

Wyposażone są w 1,3-calowy, kolorowy wyświetlacz LED umieszczony w kopercie o średnicy 47 mm. Zegarek jest wodoszczelny do 100 m głębokości.

Nadgarstkowy pomiar tętna, który działa też pod wodą, umożliwia całodobowy pomiar poziomu stresu. Sensor Pulse Ox mierzy poziom saturacji, wspierając funkcje monitorowania snu i aklimatyzacji.

Garmin quatix 6 pozwala na całodobowe monitorowanie aktywności i daje dostęp do funkcji treningowych w niemal każdej dyscyplinie sportowej – od aktywności lądowych takich jak kolarstwo górskie i wędrówki, przez golf po sporty wodne, w tym SUP, pływanie czy kajakarstwo.

Zegarek ma też typowo smartwatchowe funkcje jak powiadomienia ze smartfonu czy płatności zbliżeniowe Garmin Pay. Seria quatix 6 daje również możliwość przechowywania do 2 tys. utworów muzycznych, a także synchronizowania list utworów z kilku popularnych serwisów streamingowych, np. Spotify.

Garmin quatix 6 może pracować bez ładowania do 14 dni w trybie smartwatcha, 24 godzin w trybie GPS lub 60 godzin w trybie oszczędnościowym UltraTrac.

Funkcje dla żeglarzy i wędkarzy

Garmin quatix 6 to ma kilka ciekawych funkcji, które przydadzą się podczas pracy na pokładzie. Kompatybilne instrumenty pokładowe mogą przesyłać do zegarka dane NMEA 2000 z łodzi, dając użytkownikowi dostęp do informacji o prędkości, głębokości, temperaturze czy sile i kierunku wiatru. Wszystko bezpośrednio na nadgarstku i w dowolnym miejscu na jachcie.

Podobnie jak w poprzednich modelach, gdy quatix 6 jest sparowany z autopilotem, można użyć go do zmiany kursu, wzorca sterowania lub ustawienia prowadzenia łodzi po śladzie GPS.

Zegarek umożliwia także zapisywanie waypointów bez konieczności wracania do steru. Z pomocą wbudowanej aplikacji Fusion-Link Lite można także zmieniać ustawienia pokładowego systemu multimedialnego.

Zegarki z serii quatix 6 obsługują również dodatkową kartografię BlueChart g3 z danymi Navionics, dzięki czemu można korzystać z nich jako z podstawowego lub zapasowego urządzenia nawigacyjnego.

Żeglarzom quatix 6 oferuje także SailAssist – ulepszone funkcje regatowe, takie jak: wirtualna linia startowa, odległość do linii startowej, timer regatowy i asystent halsowania, który na podstawie analizy kątów wskazuje optymalny moment do wykonania zwrotu.

Garmin quatix 6 podaje także aktualne tabele pływów, które pobierane są dla wybranego obszaru za pośrednictwem smarftonu na okres 7 dni. Dodatkowo ma też możliwość ustawienia alarmu kotwicznego, który ostrzega użytkownika o dryfie oraz kalkulator liny kotwicznej, który pomaga określić długość liny kotwicznej do wypuszczenia i stosunek jej długości do głębokości.

Z myślą o wędkarzach zegarek obsługuje także timer zawodów oraz rejestr połowów, który pomaga kontrolować liczbę złowionych ryb oraz czasu pozostałego do ważenia.

Ile kosztuje Garmin quatix 6?

Garmin quatix 6 jest dostępny w dwóch wersjach: quatix 6 i quatix 6 Titanium.

  • quatix 6 Titanium ma odporną na zarysowania szafirową soczewkę, tytanową obudowę przyciski i bransoletę oraz dodatkowy silikonowy pasek QuickFit w kolorze cirrus blue. Zegarek będzie dostępny sugerowanej cenie detalicznej 1999 euro (9132 zł).
  • quatix 6 ma obudowę i przyciski ze stali nierdzewnej oraz opaskę silikonową w kolorze Captain Blue z sugerowaną ceną detaliczną 699 euro (3194 zł).


Facebooktwitterredditlinkedinmail