Garmin przedstawia tactix Delta – najnowszy smartwatch do zadań specjalnych

Garmin przedstawił dzisiaj tactix Delta – skonstruowany zgodnie z wymogami testów MIL-STD-810 zegarek z odporną na zadrapania wypukłą soczewką i bezelem pokrytym powłoką DLC. Nowe funkcje to m.in. tryb ukryty, który uniemożliwia komunikację zewnętrzną zegarka, czy kill switch, który czyści pamięć urządzenia za jednym wciśnięciem guzika.

Czwarta generacja linii tactix to także unowocześniony design i wyświetlacz o średnicy 51 mm (o 36% większy w porównaniu do poprzedniego modelu), pamięć na muzykę oraz nowoczesne funkcje takie jak PacePro, Power Manager, czy Garmin Pay.

Uzupełnieniem trybu ukrytego i funkcji kill switch jest obecny w tactix Delta tryb podwójnego pozycjonowania GPS, dzięki któremu zegarek jednocześnie wyświetla dwa zestawy współrzędnych na jednym ekranie podczas aktywności taktycznych i wyświetlania waypointów.

Tryb ten działa także w funkcji Jumpmaster, pomocnej podczas skoków z dużych wysokości oraz prowadzenia do punktu lądowania.

Zegarek ma zaawansowane funkcje nawigacyjne z barometrem, kompasem elektronicznym oraz możliwością korzystania z kilku systemów nawigacji satelitarnej (GNSS). Całość uzupełniają mapy TopoActive Europe, plany ponad 2000 ośrodków narciarskich oraz 41 000 pól golfowych na całym świecie.

Nowością w linii tactix Delta jest też funkcja Power Manager, która umożliwia zmianę ustawień aplikacji i czujników w celu zoptymalizowania zużycia baterii. Aby ustalić, czy poziom baterii wystarczy do ukończenia aktywności przed następnym ładowaniem, zegarek może wyświetlać szacowany pozostały czas pracy. Można także wyłączać działanie poszczególnych czujników w trakcie aktywności, aby wydłużyć działanie zegarka. tactix Delta działa do 21 dni w trybie smartwatcha oraz do 80 dni w trybie oszczędzania energii.

tactix Delta oferuje również zaawansowane wskaźniki wydajności i kondycji. Wartości pułapu tlenowego aktualizowane są o aktualną wysokość nad poziomem morza oraz temperaturę powietrza.

Wśród innych funkcji są powiadomienia z telefonu, pamięć na nawet 2000 utworów muzycznych, oraz możliwość synchronizacji playlist z popularnymi serwisami streamingowymi. Smartwatch ma także funkcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay, która umożliwia wygodne zakupy bez potrzeby zabierania ze sobą kart i gotówki.

tactix Delta jest także kompatybilny z komunikatorami satelitarnymi takimi jak inReach Mini i trackerami dla psów takimi jak Alpha 100.

Tactix Delta będzie dostępny w cenie 899,99 euro (3800 zł)


Facebooktwitterredditlinkedinmail