Garmin MARQ, czyli smartzegarki dla tych, którzy żyją pasją do latania, wyścigów, żeglowania, podróży i sportu

Garmin zaskoczył dość niespodziewaną nowością – kolekcją zegarków MARQ. Nie są to jednak znane z portfolio tego producenta zegarki sportowe czy outdoorowe jak Forerunner czy Fenix, tylko „zegarki specjalistyczne” z funkcjami znanymi ze smartwatchy stworzone dla pasjonatów latania, wyścigów, żeglowania, podróży i sportu. Kolekcja MARQ powstała z okazji trzydziestolecia istnienia marki Garmin.

Nowe zegarki to: MARQ Aviator, MARQ Driver, MARQ Captain, MARQ Expedition oraz MARQ Athlete. Każdy z nich zaprojektowany został z myślą o tych, którzy żyją pasją do latania, wyścigów, żeglowania, podróży i sportu.

Zegarki z serii MARQ zbudowane są z tytanu, który jest materiałem lekkim ale też jednocześnie bardzo wytrzymałym. Ich tarcze osłania szafirowe szkło. Z kolei paski i bransolety zgodne są ze standardem producenta – QuickFit, więc poza tymi domyślnymi można też dobrać inne z oferty Garmina.

Zegarki Garmin MARQ wyposażono w wyświetlacze, które, zgodnie z zapewnieniem producenta, mają zapewnić wysoką czytelność w silnym świetle słonecznym. Otrzymały też moduł GPS oraz zaawansowane czujniki takie jak nadgarstkowy pulsometr i pulsoksymetr. Dzięki tym funkcjom można śledzić parametry organizmu podczas takich bieganie, jazdy na rowerze, pływania czy jazdy na nartach.

Zegarki Garmin MARQ mają także funkcje znane ze smartwatchy – wbudowaną pamięć na muzykę, obsługę płatności zbliżeniowych Garmin Pay, możliwość wyświetlania powiadomień ze smartfona czy funkcje śledzenia codziennych aktywności.

Dla tych, którzy wybiorą się w miejsca oddalone od cywilizacji, baterię zaprojektowano tak, aby wytrzymała nawet 12 dni w trybie smartwatcha, 28 godzin w trybie GPS lub 48 godzin w trybie UltraTrac.

 

MARQ Aviator

Połączenie szczotkowanego tytanu oraz polerowany ceramiczny bezel z czasem uniwersalnym GMT nadaje zegarkowi MARQ Aviator klasyczny wygląd. Całość dopełnia inspirowana motywami lotniczymi bransoleta z możliwością mikroregulacji.

Bezel daje pilotowi szybki wgląd w aktualny czas GMT, a wskazania na tarczy pokazują także w czas obowiązujący w dwóch dodatkowych strefach czasowych oznaczonych kodami lotnisk.

Zegarek MARQ Aviator wyposażono również w specjalne funkcje dedykowane lotnictwu, takie jak mapy ze szczegółowymi danymi lotnisk oraz funkcje zwiększające bezpieczeństwo jak np. możliwość nawigowania do wyznaczonego punktu, radar pogodowy Nexrad, bazę danych lotnisk z całego świata oraz możliwość integracji z urządzeniami lotniczymi Garmin stosowanymi w kokpicie.

MARQ Driver

Kolejny model, czyli MARQ Driver podający informacje o 250 słynnych torach wyścigowych, to ciekawy propozycja dla każdego entuzjasty wyścigów samochodowych.

Koperta zegarka została pokryta materiałem DLC (Diamond Like Carbon), a tachymetryczny bezel wykonany jest ze szczotkowanej ceramiki. Ciekawym detalem konstrukcji są czerwone silikonowe łączenia wewnątrz hybrydowej bransolety, które zwiększają wygodę użytkowania w nagrzanym kokpicie.

Swoją prawdziwą naturę zegarek ma ujawniać dopiero na torze wyścigowym, dokonując automatycznego pomiaru czasu okrążenia, zapisując międzyczasy, mierząc czas delta na żywo czy działając jako czasomierz toru. Ta ostatnia funkcja pozwala użytkownikowi mierzyć czasy pojazdów poza torem wyścigowym. Urządzenie automatycznie wylicza średnią prędkość pojazdów i wskazuje ją na tachymetrycznej skali zamieszczonej na pierścieniu.

 

MARQ Captain

Ci, którzy najlepiej czują się na wodzie, mogą się zainteresować morską elegancją zegarka MARQ Captain z ceramicznym bezelem w kolorze głębokiego błękitu.

Nylonowy pasek łączy w sobie trzy odcienie koloru niebieskiego, tworząc wzór podkreślający żeglarski rodowód tego modelu. Pasek został wykonany tak, by wytrzymywał wielokrotne zetknięcie się ze słoną wodą.

 

MARQ Captain to nieoceniona pomoc na pokładzie każdej jednostki, szczególnie w trakcie regat. Wskazuje wirtualną linię startową, czas pozostały do startu, wyposażony został też w funkcję asystenta zwrotów.

Na tarczy zegarka można sprawdzić prędkość wiatru, temperaturę czy tabelę pływów w porcie, co pomaga w podejmowaniu decyzji o wypłynięciu w morze.

 

MARQ Expedition

Powstały pod wpływem inspiracji dawnymi przyrządami używanymi w trakcie ekspedycji model MARQ Expedition wyposażony został w 360-stopniowy bezel z kompasem, wskaźniki barometru na tarczy w analogowym stylu oraz pasek wykonany z włoskiej skóry vacchetta.

Wytłoczenia na wewnętrznej stronie paska sprawiają, że wygodnie dopasowuje się do nadgarstka właściciela już od pierwszego założenia. Woskowane szwy zabezpieczone są przed wilgocią i przetarciem.

Urządzenie stworzono, mając na uwadze aspiracje nowoczesnego odkrywcy – zegarek daje możliwość wyświetlania map TOPO, wbudowany samokalibrujący się wysokościomierz, barometr oraz kompas, jest także kompatybilny z komunikatorem satelitarnym inReach Mini. Bezprzewodowa łączność między urządzeniami Garmin pozwala korzystać z inReach Mini i wysyłać z niego wiadomości oraz odbierać je za pomocą zegarka, niezależnie od miejsca pobytu. Nowy tryb ekspedycyjny pozwala także zapisywać ślad trasy przez kilka tygodni.

 

MARQ Athlete

Wzornictwo stawiające na pierwszym miejscu sportowe osiągi to znak szczególny tej wersji zegarka MARQ.

Szarożółte motywy oraz karbonowe elementy sprawiają, że osoby skupione na dyscyplinach wytrzymałościowych z pewnością zwrócą na niego uwagę. Bezel zawiera to, co najważniejsze – dostępne na pierwszy rzut oka dane o maksymalnym pułapie tlenowym czy czasie odpoczynku.

Dodatkowo MARQ Athlete pozwala śledzić zaawansowane dane dynamiki biegu, prowadzić statystyki treningowe, mierzyć postępy oraz wskazywać detale pozwalające dopracować formę. Czujniki mierzące dane biometryczne dają użytkownikowi dodatkowe informacje o aktualnej formie.

 

Zegarki Garmin MARQ będą dostępne w wybranych salonach partnerskich w I kwartale roku 2019, w cenach od 1500 do 2500 euro.

Źródło: informacja prasowa Garmin


Facebooktwitterredditlinkedinmail