Garmin MARQ Commander: smartwatch taktyczny, ale i luksusowy

Garmin przedstawił kolejny smartwatch ze swojej serii zegarków premium MARQ. Po modelach nawiązujących do sportu, lotnictwa, żeglarstwa, rajdów samochodowych i ekspedycji, przyszedł czas na zegarek… taktyczny, czyli Garmin MARQ Commander. Poza typowymi elementami, znanymi z innych smartwatchy tej firmy, znalazły się w nim funkcje przydatne podczas militarnych akcji w terenie.

Garmin MARQ Commander wyróżnia się subtelnym wzornictwem, czarną matową kopertą oraz żakardowym paskiem z tłoczeniami.

Koperta wykonana jest z tytanu i pokryta została diamentopodobną powłoką węglową (DLC), całość jest więc lekka – zegarek waży 87 g (94 g z paskiem silikonowym).

Zapewnia wodoszczelność na poziomie 10 ATM (100 m). Pod specjalnie skonstruowaną soczewką znajduje się zawsze włączony wyświetlacz transreflektywny Memory-In-Pixel (MIP) o przekątnej 30,4 mm i rozdzielczości 240 x 240. Szerokość koperty wynosi 46 mm, grubość – 14,4 mm.

Urządzenie ma fabrycznie zainstalowane mapy TopoActive Europe i narzędzia nawigacyjne, takie jak wysokościomierz barometryczny, kompas, systemy nawigacji satelitarnej GNSS. W menu znajdziemy również funkcję Jumpmaster, aplikacje przydatne podczas zadań taktycznych, nawigację do punktów orientacyjnych oraz tryb, który redukuje podświetlenie tarczy tak, by zegarek można było używać z noktowizorem.

Nowością w MARQ Commander jest między innymi przełącznik awaryjny, który po aktywacji usuwa wszystkie dane zapisane w pamięci urządzenia tak, by nie pozostawić żadnych śladów historii użytkownika. Użytkownicy mogą również skorzystać z trybu ukrytego, który wyłącza zapisywanie i udostępnianie pozycji GPS oraz bezprzewodową łączność z zegarkiem.

MARQ Commander oferuje także zaawansowane funkcje smart – pamięć masową na muzykę, system płatności Garmin Pay, powiadomienia z telefonu, śledzenie aktywności, a także nadgarstkowy pomiar tętna z pulsoksymetrem. Zegarki MARQ są kompatybilne z systemem Garmin QuickFit, który umożliwia szybką i łatwą wymianę pasków i bransolet.

Litowo-jonowa bateria pozwala na używanie zegarka MARQ Commander nawet do 12 dni w trybie smartwatcha, 28 godzin w trybie GPS, 48 godzin w trybie UltraTrac i do 9 godzin w trybie GPS z muzyką.

Sugerowana cena detaliczna zegarka MARQ Commander wynosi 1950 euro, czyli ponad 8500 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail