Oto Garmin GPSMAP 66i – połączenie nawigacji outdoorowej i komunikatora satelitarnego inReach

Garmin zaprezentował dzisiaj wyprawową nawigację ręczną GPSMAP 66i ze zintegrowanym komunikatorem satelitarnym inReach. To sprzęt dla wymagających podróżników, którzy docierają tam, gdzie zwykły smartfon, nawet najbardziej pancerny, może już sobie nie poradzić… Jak przekonuje Garmin, GPSMAP 66i jest spełnieniem próśb klientów, którzy sugerowali powstanie takiego urządzenia.

GPSMAP 66i to rozwinięcie topowej serii ręcznych nawigacji Garmina, model, który można w tym segmencie określić jako flagowy. Nawigacja wyposażona jest w czytelny w świetle słonecznym 3-calowy ekran (240 × 400), mapy TopoActive Europe oraz możliwość bezpośredniego przesyłania na urządzenie zdjęć satelitarnych BirdsEye Satellite Imagery.

Nowy ręczniak Garmina zapewnia możliwość dwukierunkowego wysyłania wiadomości tekstowych, niezależnie od miejsca pobytu. Dzięki globalnemu zasięgowi sieci satelitarnej Iridium GPSMAP 66i pozwala komunikować się dwustronnie z każdym numerem telefonii komórkowej, adresem e-mail czy innym urządzeniem inReach.

Jednocześnie można nadal korzystać z sygnału GPS, aby określić lokalizację i śledzić postępy w wyprawie. Po włączeniu funkcji LiveTrack, osoby zainteresowane miejscem pobytu podróżnika, mogą sprawdzać ją na dedykowanej stronie MapShare.

 

 

GPSMAP 66i umożliwia także wysłanie sygnału SOS do czynnego całą dobę centrum alarmowego GEOS. W razie wezwania pomocy GEOS namierzy urządzenie, a także skontaktuje się z odpowiednimi służbami ratunkowymi, powiadomi osoby podane jako kontakty awaryjne oraz będzie prowadził dwustronną komunikację, aż do rozwiązania sytuacji krytycznej.

 

GPSMAP 66i ma załadowane fabrycznie mapy TopoActive Europe, dzięki którym można z dużą dokładnością określić swoją pozycję, sprawdzając detale wybrzeży, rzek, szczytów czy charakterystycznych punktów geograficznych. Dzięki możliwości ściągania obrazów satelitarnych BirdsEye Satellite Imagery bezpośrednio na urządzenie poprzez Wi-Fi, można obejrzeć swoją trasę na zdjęciach. Dzięki tej funkcji, łatwiej znaleźć parki, początki szlaków, polany nadające się na obozowisko, miejsca do polowania i wiele innych przydatnych lokalizacji.Źródło: informacja prasowa Garmin

GPSMAP 66i przeszedł testy wytrzymałości zgodne ze standarsami amerykańskiej armii – MIL-STD-810G – dotyczącą wstrząsów, wibracji i wodoszczelności (do 1 metra). Jest więc gotowy na każdą przygodę. Czas pracy baterii może wynieść 35 godzin z wysyłaniem sygnału co 10 minut lub nawet 200 godzin w trybie Expedition z lokalizacją co 30 minut. Dzięki współpracy z siecią satelitów GPS oraz Galileo, a także dzięki wysokościomierzowi, barometrowi, kompasowi i mapom Garmin, użytkownik będzie zawsze dokładnie wiedział, gdzie jest, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dzięki współpracy z aplikacją Garmin Explore można uzyskać dodatkowe narzędzia do nawigowania, planowania podróży, pozyskiwania map i dzielenia się danymi. Użytkownik może więc wpisać na klawiaturze telefonu wiadomości do wysłania przez inReach i mieć dostęp do kontaktów z książki telefonicznej zaczerpniętych z pamięci smartfona. GPSMAP 66i jest także kompatybilny z urządzeniami ubieralnymi marki Garmin takimi jak zegarki serii fenix 5 Plus, Instinct, tactix Charlie czy MARQ Expedition. Można wyświetlać na nich wiadomości, odpowiadać na nie czy nadać sygnał SOS, gdy urządzenie jest schowane w plecaku.

GPSMAP 66i będzie dostępny już od czerwca 2019 w sugerowanej cenie detalicznej 599,99 euro.

Źródło: informacja prasowa Garmin


Facebooktwitterredditlinkedinmail