Garmin Forerunner 945 jak Fenix dla biegaczy

Wśród zbliżających się nowości Garmina należy się także spodziewać topowego modelu Garmin Forerunner 945. Przecieki na temat tego sportowego smartzegarka pojawiają się już od kilku tygodni, a najnowsza ich porcja przynosi nowe, ciekawe informacje i zdjęcia.

Forerunner 945 to bezpośredni następca modelu Forerunner 935, czyli dotąd najlepiej wyposażonego modelu z biegowej serii, przeznaczonego do najbardziej wymagających użytkowników. Najnowsze przecieki na temat urządzenia to sprawka amerykańskiego sklepu internetowego CleverTraining, który przedwcześnie wypuścił dane Forerunnera 945 na swojej stronie. Informacje już zniknęły, ale udało się je zachować.

Garmin Forerunner 945 wyjdzie w dwóch wersjach – standardowej i Premium. Nie jest do końca jasne, czym będą się różniły, najprawdopodobniej wyposażeniem zestawu. Obydwie będą miały koperty o szerokości 47 mm i zapewnia wodoodporność na poziomie 5ATM.

Zegarek będzie wyposażony w rozbudowane funkcje muzyczne, podobne do tych znanych m.in. z modelu Forerunner 645 Music. Pozwoli na słuchanie muzyki z wewnętrznej pamięci (do 1000 utworów) bez wykorzystania smartfona. Możliwe będzie także synchronizowanie muzyki z serwisów streamingowych w rodzaju Spotify do trybu offline, co również pozwoli na słuchanie bez telefonu.

Podobnie jak w innych zegarkach Garmina z wyższej półki, Forerunner 945 zapewni obsługę płatności zbliżeniowe w systemie Garmin Pay.

Najważniejsze są jednak funkcje sportowe. Zegarek będzie zawierał w sobie wszystkie rozwiązania Garmina, jakie dotąd stworzył ten producent, a więc zaawansowane monitorowanie aktywności z wykorzystaniem pulsometru oraz pomiaru pułapu tlenowego. Dostępna na bieżąco analiza treningu uwzględniać będzie czynniki takie jak, aklimatyzacja cieplna i wysokościowa, obciążenie treningowe, czas odpoczynku czy bilans obciążenia treningowego.

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS użytkownik będzie mógł wyświetlać na kolorowym ekranie mapy pozwalające określić lokalizację i przebieg trasy treningu. Podobnie jak w innych nowych zegarkach Garmina, Forerunner 945 wyposażony będzie w system pozwalający wysyłać wiadomości alarmowe w razie jakiegoś zdarzenia (np. wypadku podczas treningu).

Czas pracy baterii ma wynieść 2 tygodnie w trybie smartwatcha, 10 godzin w trybie śledzenia GPS z muzyką albo w oszczędniejszym wariancie UltraTrac do 6 godzin.

Cena wersji premium to 749,99 USD, czyli 2865 zł. W zestawie znajdzie się pasek do pomiaru aktywności podczas pływania HRM-Swim oraz przeznaczony dla triathlonistów pas HRM-Tri.

Źródła: Wareable.com, ActiveJr.com

Czytaj też:

Garmin Forerunner 45 i 45S – pierwsze przecieki

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail