Garmin Forerunner 245 – będą dwie wersje, w tym muzyczna

Trzeci ze spodziewanych, nowych modeli biegowego zegarka Garmina – Forerunner 245 – również pojawił się w przeciekach. Wiadomo, że powstaną dwa warianty tego modelu – jeden standardowy, a drugi w edycji Forerunner 245 Music, poza tym jednak żadnych różnic między nimi nie będzie.

Garmin Forerunner 245 to kontynuacja linii biegowych zegarków ze średniej półki, którą dziś reprezentuje Forerunner 235. Kolejna generacja będzie już dostępna w dwóch wariantach. Model Forerunner 245 Music, podobnie jak inne smartzegarki Garmina wyróżnione takim oznaczeniem, pozwoli na zapis plików muzycznych w pamięci zegarka, a także synchronizację playlist z serwisów streamingowych jak Spotify do trybu off-line, co pozwoli słuchać muzyki bez konieczności używania smartfona.

Bez względu na wersję Garmin Forerunner 245 będzie miał wymiary 42,3 x 42,3 x 12,2 mm, zapewni wodoodporność 5ATM i wyposażony zostanie w GPS, który pozwoli na korzystanie z rozbudowanych funkcji treningowych. Wśród nich znajdzie się m.in. darmowy dostęp do Garmin Coach (treningi z poradami wideo) oraz możliwość realizowania planów tworzonych w Garmin Connect. Zegarek będzie monitorował wydajność podczas treningów, zapobiegając przy tym niedotrenowaniu lub przetrenowaniu. Forerunner 245 zapewni także współpracę z dostępnymi oddzielnie akcesoriami treningowymi Garmina: Running Dynamics Pod, HRM-Run i HRM-Tri. Pozwoli to kontrolować np. takie parametry jak długość kroku czy czas kontaktu z podłożem.

 

Podobnie jak inne nowe forerunnery, także i Garmin Forerunner 245 będzie wyposażony w system wyrywania zdarzeń i możliwość szybkiego wysłania wiadomości alarmowej za pośrednictwem sparowanego smartfona. Dzięki temu, gdy biegacz dozna poważnego urazu podczas treningu, będzie mógł przekazać błyskawiczną informację o zdarzeniu bezpośrednio z tarczy zegarka, bez konieczności wyciągania smartfona.

Garmin Forerunner 245 zapewni obsługę powiadomień ze smartfonów, pozwoli też na instalację aplikacji z Connect IQ.

Bateria zapewni 7 dni pracy w trybie smartwatcha lub do 24 godzin w trybie GPS. Wariant Forerunner 245 Music pozwoli natomiast na 6 godzin treningu z GPS i jednoczesnym odtwarzaniem muzyki.

Podstawowa wersja Forerunnera 245 wyceniona została na rynku amerykańskim na 299,99 USD (1147 zł), wariant muzyczny kosztować ma 349,99 USD (1338 zł).

Źródło: activejr.com


Facebooktwitterredditlinkedinmail