Galaxy Tab Active Pro – cicha premiera wzmocnionego tabletu Samsunga

Na marginesie tegorocznych targów IFA Samsung zaprezentował bez nadmiernego rozgłosu swój wzmocniony tablet Galaxy Tab Active Pro. Informacje na temat tego urządzenia pojawiły się już wcześniej, teraz został już zademonstrowany oficjalnie. Co o nim wiemy?

Galaxy Tab Active Pro to tablet z ekranem 10 cali o rozdzielczości 1920 x 1200 WUXGA i proporcjach 16:10. W skład jego wyposażenia wchodzi rysik, umieszczony w schowku na lewym, górnym rogu.

Ekran można obsługiwać również w rękawiczkach. Obudowa zapewnia odporność IP68, czyli jest pyło- i wodoszczelna. Urządzenie przeszło także testy MIL-STD-810G, a do tego zniesie upadki z wysokości 1,2 metra.

Galaxy Tab Active Pro jest zgodny z Samsung DeX, czyli rozwiązaniem, które pozwala na podłączenie tabletu do większego monitora komputerowego i używanie sprzętu w trybie podwójnym. Można więc równocześnie pracować na tablecie za pomocą klawiatury i myszy, jak na pececie, ale jednocześnie też używać ekranu dotykowego Taba Active Pro.

Galaxy Tab Active Pro pracuje pod kontrolą Androida 9. Został zaprojektowany do użytku w administracji, transporcie i logistyce, budownictwie, handlu lub opiece zdrowotnej. Dodatkowe zabezpieczenie dla zastosowań biznesowych zapewnia oprogramowanie Samsung Knox. Producent gwarantuje, że aktualizacje dla Galaxy Taba Active Pro będą dostępne przez kolejne cztery lata.

Zastosowany w tablecie procesor to Snapdragon 710, pamięci otrzymujemy 4 GB RAM i 64 GB wewnętrznej. Nie zabrakło czytnika kart pamięci micsroSD do 512 GB. Tablet wyposażony jest także w główny aparat 13 Mpix, przedni 8 Mpix, całość zasila akumulator 7600 mAh.

Tablet ma wymiary 243,5 x 170,2 x 9,9 mm, a wazy 653 g.

Samsung zaprezentował Galaxy Taba Active Pro tylko na rynku niemieckim i tam też ten model ma wejść do sprzedaży od października.

Cena – 599 euro (2600 zł) za wariant Wi-Fi i 679 euro (2950 zł) za wersję z LTE. Nie wiadomo też, czy Galaxy Tab Active Pro trafi na inne rynki.


Facebooktwitterredditlinkedinmail