G-Technology przedstawia wytrzymały dysk HDD ArmorATD

Marka G-Technology, należąca do Western Digital, zapowiada wprowadzenie do sprzedaży dysku ArmorATD, odpornego na wodę, błoto i wstrząsy. Chociaż nie imponuje szybkością transferu, jest znacznie tańszy niż podobne dyski SSD i może się okazać przydatnym narzędziem do pracy w terenie.

Dysk G-Technology ArmorATD stworzony został głównie z myślą o fotografach i twórcach wideo, którym podczas pracy w trudnych warunkach potrzebny jest dodatkowy nośnik na zdjęcia i filmy. Obudowa dysku ArmorATD wykonana jest z aluminium, w jej środku znajduje się specjalny mechanizm antywstrząsowy, a z zewnątrz osłaniają ją gumowe osłony amortyzujące uderzenia. Dzięki temu dysk bez uszczerbku zniesie upadki z wysokości 1,2 m oraz nacisk 450 kg. Producent zachwala swój dysk jako odporny na deszcz i kurz, czyli na to, na co sprzęt może być narażony podczas pracy w terenie, ale nie podaje żadnych danych odpornościowych.

 

 

G-Technology ArmorATD dostępny będzie w wariantach 1 TB, 2 TB i 4TB. Szybkość transferu nie jest szczególną zaletą tego modelu – maksymalna wynosi 140 MB/s (1 TB i 2 TB) i 135 MB/s (4 TB). Podłączenie do urządzeń zewnętrznych możliwe jest dzięki złączu USB 3.1 Gen 1 typu C, które zapewnia też zgodność z Thunderbolt 3.

Przeciętna szybkość transferu rekompensowana ma być przystępnymi cenami, zwłaszcza w porównaniu do szybszych nośników SSD. Dysk G-Technology ArmorATD, dostępny od maja na rynku amerykańskim wraz z 3-letnią gwarancją, kosztować ma 89,99 USD (ok, 350 zł) w wersji 1 TB, 119,99 USD (765 zł) w wariancie 2 TB i 169,99 USD (650 zł) w wersji 4 TB.


Facebooktwitterredditlinkedinmail