DOOGEE V10 – nowy model i nowa seria producenta z 5G

Firma DOOGEE sypała ostatnio smartfonami jeden po drugim, ale w jej ofercie brakowało telefonu z 5G. W końcu takie urządzenie ujrzało światło dzienne i już za kilka dni będzie wszędzie dostępne. Oto DOOGEE V10.

Firma DOOGEE jeszcze w 2020 roku zapowiadała topowy model z 5G – S99 Pro – który jednak nigdy nie wszedł na rynek. Nowy DOOGEE V10 to już całkiem inny telefon, najwyraźniej przedstawiciel osobnej linii smartfonów firmy i zapewne w ten sposób oznaczane będą modele z 5G. To „V” nawiązuje do szybkości kojarzącej się z 5G.

DOOGEE V10 nie odbiega parametrami w szczególny sposób od tego, co w temacie 5G zaproponowała konkurencja. Czarna obudowa z czerwonymi lub pomarańczowymi ramkami na boku przypomina stylistycznie inne telefony producenta i zapewnia odporność jak najlepsze pancerniki.

Spełnia normy IP68 i IP69K, jest zgodna z wymogami testów MIL-STD-810G, wytrzyma upadki z 3 metrów na miękkie podłoża i z 1,5 m na twarde. Po zanurzeniu na 5 metrów wytrzyma tam 2 godziny, a dobę na głębokości 1 m. Grubość obudowy telefonu wynosi 16,1 mm, a masa – 340 g.

 

 

Nowy DOOGEE V10 wyposażony jest w ekran o przekątnej 6,39 cala i niestety znów otrzymujemy rozdzielczość tylko HD+ (720 x 1560). Wygląda na to, że pancerne smartfony z ekranami Full HD+ stały się już prawdziwym luksusem. Wyświetlacz chroni szkło Gorilla Glass.

 

 

Silnikiem napędowym DOOGEE V10 jest dobrze znany już na rynku układ MediaTek Dimensity 700 (7 nm, do 2,2 GHz) z modemem 5G zapewniającym sprawne działanie w polskich sieciach (N1, N41) i funkcje Dual SIM 5G. Dla wzmocnienia sygnału 5G producent rozmieścił na bokach obudowy 6 anten. Pamięć RAM ma wielkość 8 GB, a wewnętrzna – 128 GB.

W specyfikacji znajdziemy także Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, USB C z OTG, a także cztery systemy pozycjonowania satelitarnego. Wśród funkcji komunikacyjnych nie zabrakło NFC z płatnościami Google Pay.

 

 

Ciekawostką znaną z nowych telefonów innych marek jest termometr na podczerwień, pozwalający zmierzyć temperaturę żywych organizmów, ale też wody czy żywności z odległości do 3 cm.

Z tyłu obudowy obok czujnika temperatury znajdziemy trzy aparaty: 48 Mpix, szerokokątny 8 Mpix (130 stopni) i czujnik głębi 2 Mpix. Z aparatu można korzystać także pod wodą.

 

 

Niewątpliwą zaletą DOOGEE V10 będzie pojemna bateria 8500 mAh z szybkim ładowaniem 33 W. Jest też ładowanie bezprzewodowe 10 W i ładowanie zwrotne przez OTG.

 

 

Wszystkim zarządza Android 11.

Zapowiadana przez producenta promocyjna cena DOOGEE V10 to około 200 USD, czyli 785 zł. Regularna cena będzie jednak wyższa: w tej chwili na AliExpress widnieje około 1500 zł, po 23 sierpnia ma to być 1288 zł, by później rosnąć.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “DOOGEE V10 – nowy model i nowa seria producenta z 5G

  1. Czyli kolejny Doogee wypuszczony na siłę i HD+, dziękuję nie mam więcej pytań

    1. Chyba nakupili tych ekranów całe wagony i teraz nie wiedzą, co z nimi robić. Ja też dziękuję.