DOOGEE S35 Pro – pięciocalowy pancernik dla najbardziej oszczędnych

Wkrótce firma DOOGEE wprowadzi do sprzedaży telefon S35 Pro – jeden z najmniejszych telefonów pancernych, z ekranem 5 cali. Specyfikacja nie porywa, ale nie jest też tragiczna, chociaż brakuje jednej istotnej rzeczy – NFC.

DOOGEE S35 Pro jest już widoczny na stronie producenta wraz z częścią danych, telefon nie jest jednak dostępny w sprzedaży, nie wiadomo też, kiedy się w niej pojawi, ani jaka będzie cena. Producent sugeruje, że będzie bardzo niska, w praktyce należy oczekiwać kwoty poniżej 400 zł.

Mały smartfon pancerny to już dziś rzadkość, a wielu użytkowników wciąż poszukuje takich urządzeń. Sam nawet pomyślałem o kupnie czegoś mniejszego, bo noszenie wszędzie telefonów ważących prawie 400 g nie zawsze jest komfortowe.

Tu jest właśnie nisza dla modeli takich jak DOOGEE S35 Pro, chociaż niestety specyfikacja takiego telefonu nie do końca zachęca do zakupu.

DOOGEE S35 Pro ma ekran IPS 5 cali HD+ 18:9, a do tego oczywiście w pełni odporną obudowę. Wymiary telefonu nie zostały podane, ale na pewno ten sprzęt będzie bardziej poręczny niż tak dziś popularne pancerniki z ekranami ok. 6,3 cala.

Gdyby producent wstawił do takiego telefonu komponenty jak np. z DOOGEE S88 (Helio P70, 6 GB RAM), byłaby to prawdziwa sensacja. Niestety, tutaj mocą do pracy dostarcza marny układ z najniższej półki – Helio A20 (12 nm, cztery rdzenie Cortex A-53 do 1,8 GHz), ale dostał do tego na szczęście 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

W specyfikacji znajdziemy też: GPS, GLONASS, Beidou, Bluetooth 5.0, LTE kat 4/6, Wi-Fi ac, baterię 4350 mAh (ładowanie 10 W), niestety najwyraźniej brak NFC – producent nic o tym nie mówi.

Sekcję aparatów tworzą matryce: 13 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix. Przedni aparat ma 5 Mpix.

DOOGEE S35 Pro zarządzany jest przez Androida 10 – ponoć w czystej wersji bez dodatków. To na plus, bo wcześniej producent lubił dodać sporo własnych modyfikacji.


Facebooktwitterredditlinkedinmail