Czerwony G-SHOCK GBA800EL-4A Everlast: dla fanów boksu

Wśród licznych wariantów kolorystycznych zegarków Casio G-SHOCK latem pojawi się też model G-SHOCK GBA800EL-4A sygnowany logo marki Everlast. Utrzymana w charakterystycznej, ciemnoczerwonej kolorystyce koperta to nawiązanie do stylu klasycznych rękawic bokserskich.

G-SHOCK GBA800EL-4A to efekt współpracy Casio z firmą Everlast, czyli najbardziej chyba znanym producentem odzieży i akcesoriów bokserskich. Ciemna czerwień koperty i paska zegarka przywodzą na myśl kolor kultowych rękawic bokserskich. Na tym tle wyraźnie wyróżniają się białe wskazówki i akcenty oraz logo Everlast, biała jest także sprzączka, a całości dopełniają czarne przyciski i napisy na bezelu.

 

Na tym jednak nie koniec – gdy zostanie włączone podświetlenie, na dolnym wyświetlaczu pojawia się czerwony napis z hasłem „Choice of Champions”, czyli mottem marki Everlast. Jej nazwa została także wytłoczona na deklu. Jak przystało na wersję specjalną, zegarek będzie sprzedawany w unikatowym, metalowym pojemniku, który kolorami również nawiązuje do bokserskiej legendy.

 

 

Co jeszcze ciekawego zawiera w sobie G-SHOCK GBA800EL-4A? To samo, co inne modele z serii GBA800. To przede wszystkim niezbyt częsty jeszcze we wzmocnionych zegarkach Casio krokomierz, pozwalający monitorować aktywność użytkownika. Liczba wykonanych kroków prezentowana jest na cyfrowym wyświetlaczu wraz z wykresem godzinowym.

Dzięki wbudowanemu złączu Bluetooth zegarek łączy się ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją G-SHOCK Connected.

W niej z kolei podawane są szczegółowe wykresy liczby kroków, tempa, i spalonych kalorii, a wszystkie pomiary przeliczane są na wartości MET (ekwiwalenty metaboliczne). Co więcej, użytkownik może za pomocą aplikacji przeanalizować na mapie, gdzie i kiedy aktywność fizyczna był najbardziej wydajna. Aplikacja pozwala także na tworzenie planów treningowych. Całkiem sporo, jak na G-SHOCK-a, który nie jest przecież smartfonem.

 

 

Seria GBA800 wyposażona jest także w rozbudowany timer, który może się okazać pomocny podczas treningów interwałowych. Posługując się nim, użytkownik może skonfigurować pięć interwałów z zakresem odliczania od 1 sekundy do 60 minut. Zegarek wyposażony jest także w sygnalizator postępu, pozwala zaprogramować automatyczny start i do 20 automatycznych powtórzeń.

Połączenie Bluetooth przydaje się też do korekty czasu, który jest synchronizowany cztery razy dziennie. G-SHOCK-i z tej serii pozwalają także na skorzystanie z funkcji „zgubiony telefon”, która ułatwia namierzenie zawieruszonego smartfona.

Oczywiście, jak każdy G-SHOCK, także i ten model jest odporny na wstrząsy i zapewnia wodoodporność do 200 m.

Bokserski G-SHOCK GBA800EL-4A w wersji Everlast pojawi się w sprzedaży w lipcu. Cena na rynku amerykańskim ustalona została na 160 USD (616 zł). Jest to kwota podobna do tej, jaką należy wydać za inne warianty serii GBA800.


Facebooktwitterredditlinkedinmail