Czerwony G-SHOCK GBA800EL-4A Everlast: dla fanów boksu

Wśród licznych wariantów kolorystycznych zegarków Casio G-SHOCK latem pojawi się też model G-SHOCK GBA800EL-4A sygnowany logo marki Everlast. Utrzymana w charakterystycznej, ciemnoczerwonej kolorystyce koperta to nawiązanie do stylu klasycznych rękawic bokserskich.

G-SHOCK GBA800EL-4A to efekt współpracy Casio z firmą Everlast, czyli najbardziej chyba znanym producentem odzieży i akcesoriów bokserskich. Ciemna czerwień koperty i paska zegarka przywodzą na myśl kolor kultowych rękawic bokserskich. Na tym tle wyraźnie wyróżniają się białe wskazówki i akcenty oraz logo Everlast, biała jest także sprzączka, a całości dopełniają czarne przyciski i napisy na bezelu.


 

Na tym jednak nie koniec – gdy zostanie włączone podświetlenie, na dolnym wyświetlaczu pojawia się czerwony napis z hasłem „Choice of Champions”, czyli mottem marki Everlast. Jej nazwa została także wytłoczona na deklu. Jak przystało na wersję specjalną, zegarek będzie sprzedawany w unikatowym, metalowym pojemniku, który kolorami również nawiązuje do bokserskiej legendy.

 

 

Co jeszcze ciekawego zawiera w sobie G-SHOCK GBA800EL-4A? To samo, co inne modele z serii GBA800. To przede wszystkim niezbyt częsty jeszcze we wzmocnionych zegarkach Casio krokomierz, pozwalający monitorować aktywność użytkownika. Liczba wykonanych kroków prezentowana jest na cyfrowym wyświetlaczu wraz z wykresem godzinowym.

Dzięki wbudowanemu złączu Bluetooth zegarek łączy się ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją G-SHOCK Connected.

W niej z kolei podawane są szczegółowe wykresy liczby kroków, tempa, i spalonych kalorii, a wszystkie pomiary przeliczane są na wartości MET (ekwiwalenty metaboliczne). Co więcej, użytkownik może za pomocą aplikacji przeanalizować na mapie, gdzie i kiedy aktywność fizyczna był najbardziej wydajna. Aplikacja pozwala także na tworzenie planów treningowych. Całkiem sporo, jak na G-SHOCK-a, który nie jest przecież smartfonem.

 

 

Seria GBA800 wyposażona jest także w rozbudowany timer, który może się okazać pomocny podczas treningów interwałowych. Posługując się nim, użytkownik może skonfigurować pięć interwałów z zakresem odliczania od 1 sekundy do 60 minut. Zegarek wyposażony jest także w sygnalizator postępu, pozwala zaprogramować automatyczny start i do 20 automatycznych powtórzeń.

Połączenie Bluetooth przydaje się też do korekty czasu, który jest synchronizowany cztery razy dziennie. G-SHOCK-i z tej serii pozwalają także na skorzystanie z funkcji „zgubiony telefon”, która ułatwia namierzenie zawieruszonego smartfona.

Oczywiście, jak każdy G-SHOCK, także i ten model jest odporny na wstrząsy i zapewnia wodoodporność do 200 m.

Bokserski G-SHOCK GBA800EL-4A w wersji Everlast pojawi się w sprzedaży w lipcu. Cena na rynku amerykańskim ustalona została na 160 USD (616 zł). Jest to kwota podobna do tej, jaką należy wydać za inne warianty serii GBA800.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o