CUBOT Quest Lite – sportowy, wzmocniony smartfon w sprzedaży w 2019 r.

Jest koniec roku to i padają obietnice oraz zapowiedzi nowości na rok 2019. Chiński producent CUBOT, znany także z kilku modeli pancerników, zapowiedział smartfon Quest Lite, który powinien pojawić się w sprzedaży po nowym roku. Model ten reprezentuje nową kategorię smartfonów sportowych.

Czym się różni smartfon sportowy do typowego pancernika? Są to konstrukcje pomyślane jako rozwiązanie dla osób aktywnych ruchowo, a przy tym niezbyt ciężkie, ale wytrzymałe na trudne warunki treningu. Dwa miesiące temu CUBOT zaprezentował model Quest, który nie trafił jeszcze do sprzedaży. Teraz z kolei pojawiły się doniesienia o kolejnym telefonie z tej linii – CUBOT Quest Lite. Obydwa łączy podobna, czarno-czerwona stylistyka. Wykonane są z materiałów gwarantujących odporność na wstrząsy i upadki, zapewniają zgodność z normą IP68.

CUBOT Quest i CUBOT Quest Lite

CUBOT Quest i CUBOT Quest Lite (fot. Facebook CUBOT)

CUBOT Quest ma ekran 5,5 cala HD+ 18:9 chroniony przesz Gorilla Glass 6. Pełna specyfikacja tego modelu nie jest jeszcze znana, wiadomo, że procesor (prawdopodobnie MediaTek Helio P22) wspierany będzie przez 4 GB RAM, a wewnętrzna pamięć wyniesie 64 GB. Bateria ma pojemność 3900 mAh. System to Android 9.

Natomiast CUBOT Quest Lite jest nieco mniejszy – ma ekran 5 cali HD 720p.

CUBOT Quest Lite

Co jeszcze wiadomo o modelu CUBOT Quest Lite? Cóż, nie będzie to demon szybkości. Napędza go procesor MediaTek MT6761 (Helio A22) wspierany przez 2 GB RAM, a na pliki otrzymamy 16 GB. Główny aparat to połączenie matryc Sony 16 Mpix i 2 Mpix oraz pięciu soczewek. Przedni aparat to matryca 13 Mpix i optyka złożona z 4 soczewek. Energii dostarczy akumulator 3000 mAh ładowany przez USB C, a wszystkim zarządzać będzie Android 9.

Żadnego ze smartfonów ze sportowej linii CUBOT Quest nie ma jeszcze na stronie producenta, który dość skąpo ujawnia szczegóły, ale wszystko wskazuje na to, że CUBOT Quest i nowy CUBOT Quest Lite trafią do sprzedaży na początku 2019 roku.

CUBOT Quest Lite


Facebooktwitterredditlinkedinmail