Creative Metallix Plus – jest wodoszczelny i gra przez 24 godziny

Do tegorocznych głośnikowych nowości dostępnych na polskim rynku dołączył Creative Metallix Plus. Producent zachwala wodoszczelność, obiecuje długi czas pracy i mocne brzmienie basowe. Na tle konkurencji głośnik Metallix Plus jest przy tym relatywnie niedrogi.

Creative Metallix Plus to przenośny bezprzewodowy głośnik Bluetooth, który zapewnia wodoszczelność na poziomie IPX5. Nie jest to największa wytrzymałość, jakiej można oczekiwać – brak tu pyłoszczelności, ale bez problemu można używać głośnika w czasie lekkiego deszczu. Większa ulewa może już spowodować uszkodzenie, należy też unikać zanurzenia głośnika, bo tego może już nie przetrwać. Na rynku jest kilka modeli o większej wytrzymałości, ale IPX5 mieści się też w dopuszczalnej normie.

 

 

Urządzenie waży 385 g, więc jest dość lekkie, jego rozmiary to 170 x 47 x 54 m, więc bez problemu można je przenosić w torbie lub plecaku.

Głośnik jest specjalnie dostrojony, aby uzyskać mocną akustykę ze wzmocnionym basem. Creative Metallix Plus został wyposażony w dwa podkręcające dźwięk strojone drivery szerokopasmowe oraz ukrytą membranę bierną dla wzmocnienia basu. Możliwe jest też połączenie dwóch egzemplarzy Metallix Plus, aby cieszyć się jeszcze szerszą sceną dźwiękową.

Zaletą modelu Creative Metallix Plus jest długi czas pracy baterii wynoszący 24 godziny, czyli nawet trzykrotnie dłuższy niż 8-godzinny czas pracy przeciętnego głośnika na rynku.

Creative Metallix Plus wykorzystuje technologię Bluetooth 4.2, ale jest także wyposażony w standardowe wejście AUX 3,5 mm do podłączenia przewodowego. Po sparowaniu głośnika przez Bluetooth można także skorzystać z Siri lub Google Now. Urządzenie wyposażone jest w we wbudowany mikrofon i pozwala na przełączanie się między odtwarzaniem muzyki a połączeniami przychodzącymi.

Metallix Plus jest dostępny wyłącznie na stronie Creative w cenie promocyjnej 169 zł.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail