Coros Vertix – nowy smartwatch GPS dla poszukiwaczy przygód

Marka Coros nie jest może tak znana na rynku smartwatchy, jak Garmin, ale ma w swojej ofercie kilka ciekawych modeli zegarków sportowych. Teraz dołączył do nich model Coros Vertix, tworzony dla podróżników, poszukiwaczy przygód oraz osób uprawiających sporty ekstremalne. To interesujący konkurent zegarków Garmin Fenix.

Coros Vertix z wyglądu wygląda trochę jak Garmin Fenix czy Suunto 9 – duża (48,74 x 48,74 x 16,75 mm), wzmocniona, odporna na korozję koperta łącząca tytan i włókno węglowe zdradza od razu przygodowy charakter zegarka. Coros Vertix zniesie zanurzenie do 150 metrów, a wyświetlacz (Memory LCD, 1,2 cala, 240 x 240, 64 kolorów, dotykowy) chroni szafirowe szkło z powłoką węglową DLC (Diamond–like Carbon), co zapewnia bardzo dużą odporność na zarysowania.

 

 

Zegarek przygotowany jest też do działania w niskich i wysokich temperaturach (od -20 do 60 stopni C), a jego bateria pozwala na pracę do 45 dni (w trybie podstawowym) – można więc bez obaw wybrać się na dłuższą wyprawę i korzystać z najważniejszych funkcji urządzenia. Po włączeniu pełnego trybu GPS czas pracy oczywiście spada – wynosi około 60 godzin, natomiast w oszczędnym trybie UltraMax GPS – 150 godzin. Ładowanie trwa natomiast mniej niż 2 godziny.

 

 

Coros Vertix wyposażony jest w optyczny pulsoksymetr, który mierzy zawartość tlenu we krwi, co pozwala oszacować przygotowanie organizmu na wspinaczkę na dużych wysokościach, Zegarek ułatwia zaaklimatyzowanie się w górach, podając pomiary w czasie rzeczywistym. Nie zabrakło oczywiście pulsometru, przydatnego podczas aktywności sportowych.

Smartwatch wyposażony jest też w wysokościomierz baryczny, który wraz z danymi GPS może podawać bardzo dokładne wyniki. Wśród czujników znajduje się także kompas, żyroskop i termometr. Za ustalenie pozycji odpowiada w tej chwili tylko GPS, ale wraz z zapowiadaną przez producenta aktualizacja oprogramowania uaktywnią się także wbudowane moduły GLONASS, BeiDou i Galileo.

Poza zastosowaniem na wspinaczkach górskich Coros Vertix sprawdzi się też podczas treningów biegowych, rowerowych oraz pływackich. Lekka konstrukcja (76 g) nie utrudnia aktywności.

 

 

Łączność ze smartfonem zapewnia złącze Bluetooth 4.2 LE, a z dodatkowymi akcesoriami – ANT+.

Silikonowy pasek ma szerokość 22 mm i można go łatwo wymienić na dowolny inny.

 

Coros Vertix dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych. Wersje nazwane Dark Rock, Fire Dragon i Mountain Hunter kosztują 599 USD (ok. 2380 zł), a odmiana Ice Breaker, dostępna latem, ma kosztować 699 USD (ok. 2780 zł).


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Coros Vertix – nowy smartwatch GPS dla poszukiwaczy przygód

  1. Vertix ma jedną wielką wadę i tu duży minus , za te cenę nie posiada Live Trucker