Chorwacki Hummer 2019 – już go można kupić

Marka NOA z Chorwacji po raz pierwszy zaprezentowała swój pancerny smartfon Hummer 2019 na targach MWC 2019 w Barcelonie. Teraz urządzenie wchodzi do sprzedaży. Jaką ma specyfikację?

NOA to chorwacka marka smartfonów, która nie jest może zbyt dobrze znana w Polsce, ale daje się zauważyć na Bałkanach, a ostatnio weszła także do Niemiec. Podczas targów MWC producent pokazał nowy pancerny smartfon o nazwie Hummer 2019, który NOA określa jako swoje szczytowe osiągnięcie. Model ten wszedł właśnie do sprzedaży, a jako pierwsi będą z nieco korzystać ratownicy HGSS, czyli chorwackiego odpowiednika GOPR.

Mimo szumnych zapowiedzi producenta Hummer 2019 to dość standardowy smartfon, chociaż o wzmocnionej konstrukcji. Spełnia wymogi normy IP68, przeszedł testy MIL-TSD-810G, jest więc odporny na pył, działanie wody, wstrząsy i upadki. Obudowa smartfona to połączenie metalowej ramy z gumowymi elementami wykończenia. Jej grubość wynosi 12 mm, więc jest to raczej jeden z tych lżejszych i bardziej płaskich pancerników.

Ekran Hummera 2019 ma przekątną 5,5 cala i rozdzielczość HD+ 720 x 1440. Moc do pracy dostarcza mu czterordzeniowy układ MediaTek MT6739 o taktowaniu 1,5 GHz, wspierany przez 3 GB RAM. Miejsca na aplikacje i pliki jest 16 GB, można też dołożyć kartę microSD 128 GB.

Funkcje komunikacyjne zapewnia LTE, Wi-Fi bgn, Bluetooth 4.0 i NFC, a także USB C. Jest to oczywiście telefon Dual SIM. Bezpieczeństwo zwiększa czytnik linii papilarnych.

Podwójny tylny aparat dysponuje rozdzielczością 13 Mpix + 2 Mpix, przedni to matryca 8 Mpix. Bateria ma pojemność 3800 mAh. Zastosowany przez NOA system to Android 8.1.

Jak widać, specyfikacja chorwackiego pancernika nie wyróżnia się specjalnie na tle konkurencji. Cena? Hummer 2019 dostępny jest za kwotę 189 euro, czyli około 808 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail