Casio Pro Trek Smart WSD-F21HR – turystyczny smartwatch tym razem z monitorem pracy serca

W serii turystycznych smartwtachy Pro Trek Smart z systemem Google Wear OS pojawiła się nareszcie funkcja, która pozwoli na skorzystanie z zegarka także sportowcom.

Nowy model WSD-F21HR ma monitor pracy serca, sprawdzi się więc nie tylko podczas wędrówek w górach, ale też do codziennych treningów biegowych lub rowerowych.

Poprzedni model Pro Trek Smart WSD-F30 zadebiutował w drugiej połowie 2018 roku, a do sprzedaży trafił na początku 2019. Teraz należałoby się raczej spodziewać premiery WSD-F40, a tymczasem producent wykonał zwrot i sięgnął model z 2017 roku, czyli model WSD-F20.

Nowy WSD-F21HR niewiele się od niego różni konstrukcyjnie, ale jest trochę grubszy i ma nadgarstkowy pulsometr. Rozmiary zegarka to 61,7 x 57,7 x 16,8 mm, a ciężar – 81 g. W nowej wersji kolorystycznej z czerwonym pierścieniem wygląda też bardziej dynamicznie.

Poza pomiarem pulsu, Casio Pro Trek Smart WSD-F21HR monitoruje także poziom tlenu we krwi (VO2 max), wyposażony jest też w GPS. Podczas treningu puls podawany jest w czasie rzeczywistym. Producent dodał także nową tarczę zegarka ze wskazaniami czujników i ekrany aktywności, na których wyświetlają się dane treningowe.

Casio Pro Trek Smart WSD-F21HR jest wodoszczelny do głębokości 50 m i zapewnia wytrzymałość na trudne warunki określane przez standardy MIL-STD-810.

Ekran LCD o przekątnej 1,32 cala i rozdzielczości 320×300 składa się z dwóch warstw, może więc działać w pełnym trybie smartwatcha, ale także prezentować podstawowe dane jak zwykły Pro Trek, bez podświetlenia.

W specyfikacji znajdziemy także barometr z altimetrem, żyrometr, kompas, mikrofon i złącze Bluetooth 4.2 do łączności ze smartfonem, a także Wi-Fi bgn. Bateria ma zapewnić 1,5 dnia pracy. Całość pracuje pod kontrolą systemu Wear OS, dzięki któremu funkcje urządzenia można rozbudować, instalując nowe aplikacje.

Pro Trek Smart WSD-F21HR wejdzie do sprzedaży 13 września w Japonii. Tam wyceniony został na 56 tys. jenów (ok. 2070 zł) plus podatek.

Cena na rynek USA to z kolei 499 USD (1960 zł). W Europie może więc wynieść 499 euro, a w Polsce pewnie (jeżeli tu trafi) 2300 – 2400 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Casio Pro Trek Smart WSD-F21HR – turystyczny smartwatch tym razem z monitorem pracy serca

  1. gdyby jeszcze NFC z funkcją płacenia dodali….
    Czy bateria zapewni sprawne działanie zegarka przy pełnym obciążeniu w biegu i słuchaniu muzyki przynajmniej przez 15-18 h? Przez pełne obciążenie rozumiem: aktywna praca GPS, pulsometr, odtwarzanie muzyki i bluetooth dla słuchawek.