Casio G-SHOCK Rangeman jak… kakapo

Pisałem niedawno o zegarkach Casio G-SHOCK z tegorocznej edycji serii Love The Sea And The Earth. Teraz okazuje się, że do tego limitowanego grona dołączył kultowy Rangeman w wariancie GW-9404KJ-3JR i kolorystyce inspirowanej przez… papugę kakapo.

Seria zegarków Love The Sea And The Earth to efekt trwającej od kilku lat współpracy Casio ze światowymi organizacjami zajmującymi się ochroną ginących gatunków dzikich zwierząt. Kolorowy G-SHOCK GW-9404KJ-3J powstał w porozumieniu z amerykańskim NGO Earthwatch – ta organizacja już we wcześniejszych latach dostarczała inspiracji projektantom Rangemana. Tym razem taką inspiracją jest kolorystyka piór papugi kakapo.

 

 

Papuga kakapo to nielot żyjący w Nowej Zelandii. Prowadzi nocny tryb życia i ma specyficzne cechy, które w znacznym stopniu odróżniają ją od innych papug i czynią tym samym wyjątkową. Gatunek ten jest w krytyczny sposób zagrożony wyginięciem, ostatni spis, prowadzony w połowie 2018 roku, wykazał, że żyje zaledwie 148 osobników kakapo, z których każdy otrzymał własne imię.

Znakiem rozpoznawczym kakapo jest zielono-żółte upierzenie. I takie też akcenty kolorystyczne pojawiły się na zegarku G-SHOCK GW-9404KJ-3J. Dominująca zieleń w różnych odcieniach znalazła się na pasku, który dla wzmocnienia otrzymał dodatek włókna węglowego. Bezel pokrywają biało-szare prążki, tak jak głowa ptaka, dodatkowo kopertę ożywiają zielone i żółte detale, jak przyciski czy napisy, podobna kolorystyka pojawia się na tarczy zegarka. Zielone jest też podświetlenie tarczy zegarka. Całości dopełnia utrzymane w takie kolorystyce opakowanie.

 

 

 

G-SHOCK Rangeman w wersji kakapo może nie każdemu się spodobać, chociaż na lato taki zegarek może wyglądać całkiem sensownie. Na pewno będzie to też kolejna kratka dla łowców limitowanych edycji zegarków Casio G-SHOCK.

 

Casio G-SHOCK Rangeman GW-9404KJ-3JR ukarze się na rynku japońskim w lutym, a jego planowana cena to 53,500 JPY, czyli około 1800 zł. Cześć tej sumy wesprze organizację Earthwatch i papugi kakapo.

 

Źródło: G-Central

 

Więcej na temat zegarka Casio G-SHOCK Rangeman w wersji GW9400:

Casio G-SHOCK GW-9400 – jedyny prawdziwy Rangeman: recenzja pancernego klasyka w wersji GW-9400DCJ-1JF


Facebooktwitterredditlinkedinmail