Casio G-SHOCK GA-2000: nowe warianty, czarny i biały

Najpierw były wersje kolorowe, później w klimatach militarnych, a teraz seria G-SHOCK GA-2000 doczekała się dwóch nowych wariantów kolorystycznych: czarnej i białej. Tym samym ta ciekawa i przystępna cenowo linia zegarków z kopertą wzmocnioną za pomocą włókna węglowego rozrosła się aż do ośmiu modeli.

Seria Casio G-SHOCK GA-2000 zadebiutowała na początku tego roku. Producent połączył w niej rozwiązanie Carbon Core Guard znane z wyższych modeli z ciekawym wzornictwem o odważnej kolorystyce (niebieskiej, żółtej i czerwonej) i przystępną ceną w granicach 500-600 zł. Późniejsze modele w stylu militarnym (w kolorach: oliwkowym, marynarskim i pustynnym) wyglądają już mniej energetycznie, a najnowsze warianty GA-2000S-1A (czarny) i GA-2000S-7A (biały) całkowicie odmieniają charakter tego zegarka – są bardzo zachowawcze i mniej rzucają  się w oczy. Warto podkreślić, że biały GA-2000S-7A to jedyny model z całej serii, który ma pozytywowe wyświetlacze.

Rozwiązanie nazwane przez Casio „Carbon Core Guard” to koperta z rdzeniem wykonanym z włókna węglowego. Taka konstrukcja zapewnia dużą wytrzymałość, a jednocześnie niewielką wagę (64 g) zegarka mimo sporych wymiarów (51,2 x 48,7 x 14,1 mm).

Tak jak i poprzednie wersje, także i GA-2000S-1A i GA-2000S-7A są odporne na wstrząsy, uderzenia i zapewniają wodoodporność do 200 m. Zegarki wyposażone ą także w stoper 1/100 s (24 h), timer (24 h), czas światowy i alarmy. Podświetlenie zapewnia podwójny system Super Illuminator. Większej liczby funkcji już nie uświadczymy – są to modele z podstawowej serii, dla osób, którym zależy głównie na czasomierzu i dużej wytrzymałości.

 

W serii GA-2000 zastosowano także nowy system pasków 24 mm, które można szybko wymienić bez specjalnych narzędzi. Producent wprowadza też kolejne odmiany kolorystyczne pasków, więc każdy z modeli można jeszcze dodatkowo personalizować. Co więcej, dostępne są też paski innych marek, nie tylko Casio.

Casio G-SHOCK GA-2000S-1A i Casio G-SHOCK GA-2000S-7A wejdą na japoński rynek w czerwcu, a wkrótce po tym powinny pojawić się na całym świecie.

Źródło: www.g-central.com

 

Casio G-SHOCK GA-2000 w wersji kolorowej:

Nowe zegarki G-SHOCK GA-2000: analogowo-cyfrowa seria z kopertą z włókna węglowego i kolorowymi paskami

 

Casio G-SHOCK GA-2000 w wersji militarnej:

Casio G-SHOCK GA-2000: jeszcze nowsza odsłona w militarnym stylu

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail