Blackview zapowiada kolejnego flagowca: model BL8000, oczywiście z 5G

Parę dni temu odbyła się premiera układu MediaTek Dimensity 1200 i kilku producentów zapowiedziało smartfony wykorzystujące ten chipset. Wśród nich jako pierwszy z pancernej ligi zadeklarował się Ulefone z modelem Armor 12. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Blackview.

Ulefone zapowiada w zeszłym tygodniu pancerny smartfon Armor 12, którego sercem ma być topowy układ MediaTeka, Dimensity 1200 z wbudowanym modemem 5G.

Jak to już bywało wcześniej, tego typu deklaracja nie mogła pozostać bez odpowiedzi ze strony konkurencji. Blackview zapowiada telefon BL8000. Urządzenie również będzie wyposażone w chipset Dimensity 1200, co oznacza dużą wydajność oraz działanie w sieci 5G.

Blackview przekonuje także, że nowy smartfon „zasadniczo zmieni sposób, w jaki korzystamy z wytrzymałego telefonu”. Jak należy to rozumieć? Producent zapowiada funkcję multi-touch boost i wyjątkową responsywność ekranu dotykowego.

Blackview BL8000 ma również dostarczyć realistyczne efekty wizualne, obsługuje częstotliwość odświeżania ekranu do 168 Hz (tak, właśnie taki napisał producent, może chodzić jednak o czułość warstwy dotykowej), a technologia HyperEngine 3.0 poprawi wrażenia z gier na smartfonie. Przyszły flagowiec ma również dostarczyć łączność Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2, dwuzakresowy (L1 + L5) GNSS, umożliwi nagrywanie filmów HDR i super szybkie ładowanie 65 W.

Inne parametry nie zostały ujawnione, poza jeszcze jednym – pamięć RAM ma mieć 12 GB. Dlaczego akurat tyle, skoro nawet mainstreamowe smartfony 5G świetnie sobie radzą z 8 GB RAM (a nawet z 6 GB, jak Galaxy S20 FE 5G)? Pewnie dlatego, że 12 GB obiecał Ulefone.

Można też przypuszczać, że Blackview BL8000 będzie wyposażony w 256 GB pamięci RAM. Oczywiście tak jak Ulefone Armor 12.

Dimensity 1200 to ośmiordzeniowy układ 6 nm TSMC o maksymalnym taktowaniu 3 GHz. Zintegrowany z tą jednostką modem zapewni łączność Dual SIM 5G + 5G w zakresach do 6 GHz. Pod względem wydajności można go porównać do Snapdragona 865, czyli jeszcze do niedawna topowego układu z flagowych smartfonów w 2020 roku.

Ulefone zapowiada pancerny smartfon Armor 12 5G z nowym procesorem Dimensity 1200


Facebooktwitterredditlinkedinmail