Blackview BV9800 Pro z aparatem 48 Mpix i kamerą FLIR niedługo pojawi się w kampanii na Kickstarterze

Pamiętacie Blackview BV9800 Pro? Niektórzy już pewnie zapomnieli i trudno im się dziwić. Ten flagowy z założenia model Blackview, wyposażony w potrójny aparat 48 Mpix, miał swoją premierę we wczesnej wersji rozwojowej na targach MWC w lutym tego roku. Od tamtego czasu producent nie podawał żadnych nowych informacji na temat BV9800 Pro. Aż do teraz.

Blackview zapowiedział, że wkrótce na Kickstarterze ruszy kampania crowdfundingowa Blackview BV9800 Pro, a także modelu Blackview BV9800. Czym się będą dokładnie różniły te smartfony, nie wiadomo, natomiast wszystkie informacje, jakie się dotąd pojawiły, dotyczą wersji Pro.

Blackview BV9800 Pro wyposażony został w potrójny aparat z matrycą 48 Mpix Sony IMX586. Jest to jeden z najpopularniejszych w tej chwili na rynku sensorów o dużej rozdzielczości, znany z modeli ze średniej i wyższej półki. Stosowany jest w nim układ Quad Bayer, gdzie 4 piksele o wielkości 0,8 μm łączone są w jeden 1,6 μm, co pozwala uzyskać bardzo dobrej jakości obraz wynikowy 12 Mpix.

Oczywiście jakość zależy także od optyki i oprogramowania, jednak na pewno ta matryca daje o wiele większe możliwości niż te, które dotąd były stosowane w pancernikach. Aparaty z matrycą Sony IMX586 zbierają na ogół bardzo dobre noty i nawet nie robią zdjęć wybitnych, to zdecydowanie plasują się wysoko w rankingach. Drugi aparat ma mieć rozdzielczość 16 Mpix i obiektyw szerokokątny 120º, natomiast trzeci to aparat 5 Mpix do pomiaru głębi, pozwalający uzyskać efekt bokeh.

Drugą ciekawą cechą Blackview BV9800 Pro jest kamera termiczna FLIR, pozwalająca tworzyć mapy ciepła fotografowanych obiektów. Przydaje się to na przykład podczas różnych prac montażowych, zwłaszcza hydraulicznych, ale także np. w pracy weterynarzy. Kamera FLIR wcześniej znalazła się już w innym pancernym smartfonie – CAT S61. Być może Blackview BV9800 to tańszy wariant bez kamery FLIR.

Co jeszcze wiemy o Blackview BV9800 Pro? Smartfon wyposażony został w ekran 6,3 cala o rozdzielczości Full HD+. Uwagę zwraca niewielki, kropelkowy notch i stosunkowo niewielkie, jak na sprzęt tej klasy, ramki. Odporna obudowa zapewnia wytrzymałość IP69K oraz MIL-STD-810G. System to Android 9.0.

Moc do pracy dostarczy układ Helio P90, wspierany przez 6 GB RAM . Na pliki i aplikacje będzie 128 GB pamięci wewnętrznej. Bateria w BV9800 Pro ma pojemność 6580 mAh, nie zabrakło ładowania bezprzewodowego.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Blackview BV9800 Pro z aparatem 48 Mpix i kamerą FLIR niedługo pojawi się w kampanii na Kickstarterze