Blackview BV9700 i BV9800 (Pro) zadebiutują na MWC

Zbliżają  się coroczne targi MWC w Barcelonie i jest to jedna z lepszych okazji dla producentów, dużych i małych, by zaprezentować swoje nowości. Również firma Blackview szykuje kilka niespodzianek, w tym trzy modele pancerników: BV9700 oraz BV9800 i BV9800 Pro. Jak wynika z przecieków, będą to smartfony stanowiące kolejny krok w rozwoju wzmocnionych urządzeń.

I tak na przykład Blackview BV9800 ma otrzymać  potrójny główny aparat, czyli byłby to pierwszy ze wzmocnionych smartfonów klasy rugged wyposażony w taki zestaw.

Co więcej, aparat ma wykorzystywać matrycę Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix – ten sam sensor znany jest na rynku z kilku interesujących modeli z dość już wysokiej klasy, na przykład z właśnie zaprezentowanego Xiaomi Mi 9, a także Honora View 20 czy Huawei Nova 4.

Aparat pozwoli na robienie dobrej jakości zdjęć nocnych lub wręcz nawet – noktowizyjnych. W przeciekach mowa jest o aparacie z funkcją „night vision”, czyli właśnie o noktowizorze, ale jak pokazał niedawno jeden z producentów, w Chinach to pojęcie jest chyba inaczej rozumiane i może równie dobrze oznaczać zaawansowany tryb nocny.

Bez względu na kwestie noktowizora, jeżeli rzeczywiście Blackview wyposaży BV9800 w potrójny aparat 48 Mpix, będzie to prawdziwy przełom w świecie pancerników, które jak dotąd na ogół nie zachwycają jakością zdjęć i wideo.

Taki sam aparat ma się też znaleźć w modelu Blackview BV9800 Pro, tyle że w nim dodatkowo znajdzie się aparat termowizyjny, podobny do tego, co znamy ze smartfonów CAT.

Z kolei Blackview BV9700 ma się odznaczać bardzo wysoką wydajnością, a przy tym przyciągać wzrok atrakcyjnym wzornictwem – prawdopodobnie będzie to kontynuacja stylistyki zapoczątkowanej przez BV9600 Pro.

Aparat w BV9700 też ma mieć funkcję „night vision”. Do tego smartfon otrzyma modem łączności 5G, a także czujnik powietrza, pozwalający na wykrywanie lotnych związków organicznych (LZO, z ang. VOC) – tę funkcję również znamy już ze smartfonów CAT. W smartfonie znajdzie się ponadto barometr oraz monitor pracy serca.

Tak zapowiadające się pancerniki Blackview to kolejny krok do tego, by zbliżyć wzmocnione telefony dla szklanych, nieodpornych flagowców głównego nurtu, które niestety wyraźnie górują nad najlepszymi modelami typu rugged.


Facebooktwitterredditlinkedinmail