Androidowy AGM M5 Climbers Edition – klasyczny pancernik, który upamiętnia chińską wyprawę na Mount Everest

AGM M5 to pancerny model, łączący cechy klasycznego telefonu ze smartfonem – ma standardową klawiaturę alfanumeryczną oraz uproszczoną wersje systemu Android – czyli Android Go. Z kolei AGM M5 Climbers Edition to specjalna wersja upamiętniająca chińskich zdobywców Mount Everestu.

AGM M5 to dość tajemniczy telefon – miał swoją premier na targach MWC 2019 w Barcelonie, na rynek trafił w sierpniu, ale tylko w Chinach, gdzie został wyceniony na równowartość 220 zł. Nie ma go w ofercie sklepów on-line, nie figuruje na oficjalnej, angielskojęzycznej stronie producenta, więc nawet trudno zweryfikować w stu procentach jego dane techniczne.

Wiadomo tylko, że AGM M5 to konstrukcyjnie klasyczny telefon z klawiatura i ekranem 2,8 cal – dotykowym. Wewnątrz znalazła się bateria 2500 mAh, która można zasilać przez port USB C. Moc do pracy zapewnia procesor Qualcomm 8909., a system to Android 8.1 w wersji GO, czyli uproszczonej i przystosowanej do działania w urządzeniach o niezbyt wyśrubowanej specyfikacji technicznej.

Wśród aplikacji w jednej z wersji tego modelu znajdziemy m.in. komunikator WeChat – ten wariant ma 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej i pozwala skorzystać z głosowych funkcji komunikatora, a także płatności realizowanych przez WeChat.

Przedni aparat w AGM M5 ma rozdzielczość 3 Mpix i można za jego pomocą prowadzić rozmowy wideo przez komunikatory, ale także w LTE. Natomiast główny aparat ma aż… 20 Mpix. Łączność zapewnia modem LTE.

 

Wśród innych funkcji należy wymienić, latarkę, radio FM i hotspot 4G Wi-Fi. Jest też uproszczona wersja AGM M5 bez obsługi WeChat, która otrzymała 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Jak zwykle w przypadku telefonów AGM, urządzenie jest wodoodporne i pyłoszczelne zgodnie z normą IP68.

Teraz AGM wydało specjalną edycję swojego AGM M5. Telefon wygląda jak wyposażenie armii Chińskiej Republiki Ludowej, a czerwona gwiazda z tyłu wygląda wręcz niepokojąco. Telefon nie ma jednak nic wspólnego z wojskiem.

AGM M5 Climbers Edition nawiązuje do zdobywającego popularność w Chinach filmu The Climbers, który opowiada o wyprawie chińskich alpinistów. Jest to historia wspinaczki na Mount Everest z niebezpiecznej północnej strony w 1960 i 1975 roku. Film miał swoją premierę 30 września, a wśród aktorów pojawia się m.in. Jackie Chan.


Facebooktwitterredditlinkedinmail