Amazfit T-Rex Pro już dostępny w sprzedaży u polskiego dystrybutora

To dość zagadkowa sprawa: Amazfit T-Rex Pro, czyli następca wzmocnionego smart zegarka z zeszłego roku, oficjalnie jeszcze nie został zaprezentowany. Mimo tego można go już kupić na Allegro w ofercie polskiego dystrybutora.

Amazfit T-Rex Pro według różnych nieoficjalnych zapowiedzi ma być zaprezentowany w najbliższych dniach (być może 23 marca), ale już od zeszłego tygodnia zegarek dostępny jest na Allegro u sprzedawcy przedstawiającego się jako „Oficjalny sklep Amazfit”. W tej ofercie urządzenie zostało wycenione na 749 zł i jest dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: stalowej Steel Blue, czarnej Meteorite Black i szarej Desert Gray.

Zegarek trafił też do sprzedaży w innych, małych sklepach internetowych w Polsce, chociaż nie dostaniemy go jeszcze na Ali czy BG. Nie wygląda to na ściemę – to po prostu przedwczesna, polska premiera Amazfit T-Rex Pro.

Z ofert wynika, że Amazfit T-Rex Pro zachował wygląd i najważniejsze cechy poprzednika. Koperta wzorowana trochę na zegarkach G-SHOCK zapewnia tym razem wodoszczelność 10 ATM, czyli do 100 metrów. Pierwsza wersja zapewnia wytrzymałość tylko 5 ATM. Zegarek przeszedł 15 testów wojskowych, co by oznaczało zgodność z MIL-STD-810G.

Poza tym (i nowymi kolorami) z zewnątrz nie widać jednak żadnych zmian. Amazfit T-Rex Pro ma kopertę 47,7 mm i wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,3 cala o rozdzielczości 360 x 360.

Na spodzie znajdziemy optyczny pulsometr BioTracker 2, w specyfikacji sprzedawca wymienia także: 3-osiowy czujnik przyspieszenia, 3-osiowy czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła otoczenia i wysokościomierz. Pozycjonowanie zapewnia GPS, GLONASS, BeiDou i Galileo, a łączność ze smartfonem Bluetooth 5.0 BLE.

 

Amazfit T-Rex Pro pozwala na śledzenie aktywności sportowych w 100 dyscyplinach, co jest kolejnym usprawnieniem. Pomiary uzupełnia funkcja FirstBeat, która ocenia dane takie jak maksymalny pobór tlenu, pełny czas regeneracji i obciążenie treningowe. Druga programowa nowość to ExerSense, algorytm, który automatycznie rozpoznaje osiem trybów sportowych i rejestruje odpowiednie dane treningowe.


W menu zegarka znajdziemy także system pomiaru nasycenia krwi tlenem (jeszcze jedna nowość względem poprzednika), informacje o pogodzie, monitor wschodu i zachodu słońca, wyświetlacz aktualnej fazy księżyca, kompas i wysokościomierz barometryczny.

Producent obiecuje, że Amazfit T-Rex Pro przepracuje 18 dni w standardowym trybie na jednym ładowaniu baterii, a więc nieco mniej niż poprzednik (20 dni). Intensywne użycie rozładuje zegarek w ciągu 9 dni, a po włączeniu GPS można liczyć na 40 godzin treningów.


Facebooktwitterredditlinkedinmail