AGM na MWC: premiera AGM M5, współpraca z JBL, AGM w Europie

Na targach MWC 2019 w Barcelonie nie brakuje producentów wzmocnionych smartfonów, wśród nich jest także AGM. Chiński producent nie pokazał jak na razie nowego flagowca, a na stoisku główne miejsce zajmuje AGM X3, ale pojawił się też nowy, dość nietypowy model M5 oraz ciekawe zapowiedzi dotyczące dalszych planów firmy.

Nowym dodatkiem do portfolio produktów AGM jest AGM M5, który – jak to barwnie opisuje producent – przemawia zarówno do poszukiwacza przygód, jak i zwykłego użytkownika. Jest to w pewnym sensie następca klasycznego modelu M2, tyle że tym razem otrzymujemy połączenie typowego telefonu komórkowego ze smartfonem. Nowy AGM działa w systemie Android Go i oczywiście nie mogło w nim zabraknąć wysokiej odporności potwierdzonej przez certyfikat IP68. AGM M5 przeszedł też testy MIL-STD-810G.

 

 

Androidowy telefon AGM wyposażony został w 2,8-calowy ekran QVGA, pod którym znajduje się klawiatura złożona z aż 21 klawiszy. Mają one zapewnić łatwą obsługę w sytuacjach i miejscach, w których urządzenia z ekranem dotykowym mogą nie działać. Łączność 4G oznacza, że użytkownicy zawsze mogą pozostać w kontakcie i korzystać z szybkiego dostępu do sieci. Odpowiednio długi czas pracy zapewniać ma bateria o pojemności 2500 mAh. W wyposażeniu AGM M5 jest też potężna latarka LED.

Firma AGM poinformowała też o zacieśnieniu współpracy z producentem sprzętu audio – JBL. Głośniki tej marki znalazły się już w dwóch zeszłorocznych modelach – AGM X3 i AGM A9 – i wygląda na to, że obydwaj producenci są z tej kooperacji zadowoleni. Wyrazili przy tym przekonanie, że świetny dźwięk to podstawowa cecha, której dzisiaj oczekują użytkownicy smartfonów. Należy więc się spodziewać, że komponenty JBL zagoszczą jeszcze w kolejnych modelach AGM.

 

Podczas targów producent oficjalnie ogłosił uruchomienie nowego europejskiego podmiotu AGM Mobile Devices Europe Ltd. Nowa firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i będzie działać w całej Europie – została stworzona specjalnie w celu zaspokojenia rosnącego popytu na produkty AGM wśród europejskich klientów. Europejski dział AGM ma swoją  stronę pod adresem: www.AGMmobile.co.uk. AGM zapowiada, że wraz z flagowym X3 i muzycznym A9, AGM wprowadzi także do Europy modele X2 SE oraz klasyczny telefon AGM M2. Wszystkie posiadają certyfikat IP68 i są testowane zgodnie ze standardem wojskowym 810G.

Źródło: Facebook AGM
Zdjęcia: AGM


Facebooktwitterredditlinkedinmail