AGM bez rozgłosu wprowadza klasyczny model AGM M3

Firma AGM jest znana przede wszystkim jako producent wzmocnionych, a jednocześnie bardzo dopracowanych stylistycznie smartfonów, pełnych ciekawych funkcji. Ma też w ofercie klasyczne telefony z klawiaturą – oczywiście też wzmocnione – a najnowszy to wprowadzony po cichu, na razie chyba tylko z myślą o Rosji model AGM M3.

Na ogólnoświatowej stronie producenta jako reprezentant pancernych klasyków wciąż widnieje model M2. Tymczasem okazuje się, że w sprzedaży znalazł się już model AGM M3. Można go kupić na AliExpress za 319,95 zł, gdzie jest on w tytule oferty przedstawiony jako „rosyjski”. W szczegółowym opisie znajduje się też informacja, że jest to „wersja rosyjska”, a wśród języków menu poza rosyjskim i ukraińskim, znalazł się też angielski, czeski i chorwacki. Po przełączeniu się na polskojęzyczną wersję AliExpress pojawia się informacja, że AGM M3 ma również menu w języku polskim, ale jestem pewien, że to błąd – w żadnej innej wersji językowej sklepu to się nie potwierdza.

Na klawiaturze AGM M3 znalazły się jednak tylko standardowe litery naszego alfabetu, a nie cyrylica.

Wzornictwo AGM M3 przypomina detalami smartfony AGM X3 czy AGM A9. Czarna obudowa z lekkim połyskiem pozwoliłaby umieścić ten model w kategorii „najładniejszy pancerny klasyk”. Mimo niepozornego wyglądu producent gwarantuje pełną odporność na wnikanie pyłu i wody zgodnie z normą IP68. AGM przekonuje też, że obudowa M3 przetrwa upadek na twardą powierzchnię z wysokości do 1,8 metra. Klawiatura i złącza przeszły dodatkowe testy wytrzymałości: klawisze wytrzymują ponad 100 tys. naciśnięć, kabel można włożyć do portu USB bez uszczerbku ponad 3 tys. razy, a gniazdo audio 3,5 mm jest w stanie przetrwać 5 tys. połączeń słuchawkowych. AGM M3 może pracować w zakresie od -20 °C do + 50 °C.

 

 

Poza tym jest to dość standardowy wzmocniony telefon z klawiaturą. Ma wymiary 140 x 59,5 x 16 mm, waży 145 g, wyposażony jest w ekran 2,4 cala QVGA (240 x 320). Obsługuje tylko telefonię GSM 850/900/1800/1800 MHz, ale przynajmniej w standardzie Dual SIM. Z telefonem można się też połączyć przez Bluetooth 2.1 (sic!) lub kablem przez microUSB 2.0. Niewielką pamięęć 2 GB można rozbudować za pomocą kart microSD o dodatkowe 16 GB. Aparat nie zachęca do zabaw w fotografa – rozdzielczość VGA to zdecydowanie poniżej standardów. Bateria ma pojemność 1970 mAh.

Producent zachwala też dodatkowe funkcje: umieszczoną na górnej krawędzi silną latarkę LED i mocny głośnik na tyle obudowy.

 

 

 

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail