AGM A9 to nowy wzmocniony smartfon z czterema głośnikami JBL

Znany, choć niekoniecznie w Polsce, producent wzmocnionych smartfonów – AGM – zaprezentował nowy smartfon – AGM A9. To wytrzymały sprzęt IP68, o średniopółkowej specyfikacji. Spośród innych modeli tego typu smartfon wyróżnia się dodatkiem aż czterech głośników JBL. Mają one zapewnić przestrzenny dźwięk, którego jakość i moc pozwolą na słuchanie muzyki bez dodatkowego głośnika zewnętrznego.

Kooperacja AGM z JBL nie jest niczym nowym. Wcześniej producent wprowadził do oferty model AGM X3, który wyposażony został we wzmacniacz i głośniki JBL (ale tylko dwa). AGM X3 to jednak model z najwyższej półki, a nowy AGM A9 wydaje się jego uproszczonym wariantem wzbogaconym o dwa dodatkowe głośniki.

AGM A9 nie wygląda jak typowy pancernik, lecz bardziej przypomina lekko wzmocniony, standardowy smartfon. Okazuje się jednak, że A9 jest nie tylko zgodny z normą pyło- i wodoszczelności IP68, ale także przeszedł testy MIL-STD-810G. Powinien więc znieść też upadki i wstrząsy. Ekran ma przekątną 5,99 cala i rozdzielczość Full HD+ (2180 x 1080). Ekran można obsługiwać w rękawiczkach.

Pod obudową kryje się układ Snapdragon 450, czyli zeszłoroczny przedstawiciel najniższej serii układów Qualcomma. W zależności od wariantu procesor wspiera 3 lub 4 GB pamięci RAM. Nie należy więc spodziewać się szczególnie dużych osiągów, jednak spokojną pracę AGM A9 powinien zapewnić. Pamięć wewnętrzna wynosie 32 lub 64 GB. Bezpieczeństwo zapewnia skaner linii papilarnych

Główny aparat AGM A9 wykorzystuje matryce Sony IMX486 o rozdzielczości 12 Mpix. Przedni ma aż 16 Mpix, czyli producent stawia przede wszystkim na fotki selfie. Ciekawym, rzadkim ostatnio dodatkiem, jest radio FM, które nie wymaga podłączenia słuchawek jako anteny.

Bateria ma pojemność 5400 mAh i można ja szybko doładować za pomocą Quick Charge 3.0.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “AGM A9 to nowy wzmocniony smartfon z czterema głośnikami JBL

  1. Warto dodać ,że ma NFC. Bajer nie każdemu potrzebny ale zawsze . Na stronie producenta także brak tej informacji